Festival představí spojení pohybu s životem handicapovaných

Brno, 2. února 2012 – Druhý ročník festivalu Tanec a handicap se uskuteční v brněnském divadle Barka v sobotu 4. února. Šest souborů, pět z České republika a jeden ze Slovenska, představí široké veřejnosti téma vztahu pohybu, tance a divadla s životem lidí s handicapem – projekt Duha. V rámci festivalu se setkávají kombinované soubory lidí s handicapem a lidí zdravých. Diváci se mohou těšit na výsledky celoroční práce jednotlivých skupin. Ty se skrze představení snaží na návštěvníky přenést vlastní emoce při vyrovnávání se s handicapem a nastavit zrcadlo aktuálnímu vnímání takto postižené skupiny obyvatel zbylou částí společnosti.

tanechandicap

Součástí programu bude kromě vystoupení souborů i následná diskuze, během které se vystupující i diváci ve vzájemné disputaci zamýšlejí nad tématy nastolenými během představení. „Taneční skupiny pracují s lidmi s handicapem odlišně, proto je každá choreografie něčím výjimečná a nezaměnitelná. Nejen pro diváky, ale i pro tanečníky to je silný zážitek. Všichni tanečníci s handicapem si pohyb užívali a měli z něj viditelnou radost. A to pak způsobilo radost i ostatním spolutanečníkům," hodnotí loňský ročník festivalu Jitka Semotamová. V průběhu sobotního dne budou pro účastníky festivalu probíhat dílny Canisterapie a Arteterapie.

Festivalový večer se uskuteční od 20:00 hodin v Bezbariérovém Divadle Barka. Běžné vstupné činí 80 Kč a návštěvníci jej platí na místě před započetím večera. Chcete-li se o uměleckých dovednostech našich handicapovaných spoluobčanů dozvědět více, budete v brněnském divadle vřele vítání. Akci pořádá Kulturárium o.s. ve spolupráci s Bezbariérovým divadlem Barka.

foto: Jiří Vondráček, Tanec a handicap


Související články:

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejbližší akce

Žádné události