Festival představí spojení pohybu s životem handicapovaných

Brno, 2. února 2012 – Druhý ročník festivalu Tanec a handicap se uskuteční v brněnském divadle Barka v sobotu 4. února. Šest souborů, pět z České republika a jeden ze Slovenska, představí široké veřejnosti téma vztahu pohybu, tance a divadla s životem lidí s handicapem – projekt Duha. V rámci festivalu se setkávají kombinované soubory lidí s handicapem a lidí zdravých. Diváci se mohou těšit na výsledky celoroční práce jednotlivých skupin. Ty se skrze představení snaží na návštěvníky přenést vlastní emoce při vyrovnávání se s handicapem a nastavit zrcadlo aktuálnímu vnímání takto postižené skupiny obyvatel zbylou částí společnosti.

tanechandicap

Součástí programu bude kromě vystoupení souborů i následná diskuze, během které se vystupující i diváci ve vzájemné disputaci zamýšlejí nad tématy nastolenými během představení. „Taneční skupiny pracují s lidmi s handicapem odlišně, proto je každá choreografie něčím výjimečná a nezaměnitelná. Nejen pro diváky, ale i pro tanečníky to je silný zážitek. Všichni tanečníci s handicapem si pohyb užívali a měli z něj viditelnou radost. A to pak způsobilo radost i ostatním spolutanečníkům," hodnotí loňský ročník festivalu Jitka Semotamová. V průběhu sobotního dne budou pro účastníky festivalu probíhat dílny Canisterapie a Arteterapie.

Festivalový večer se uskuteční od 20:00 hodin v Bezbariérovém Divadle Barka. Běžné vstupné činí 80 Kč a návštěvníci jej platí na místě před započetím večera. Chcete-li se o uměleckých dovednostech našich handicapovaných spoluobčanů dozvědět více, budete v brněnském divadle vřele vítání. Akci pořádá Kulturárium o.s. ve spolupráci s Bezbariérovým divadlem Barka.

foto: Jiří Vondráček, Tanec a handicap


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události