Hidden Orchestra s Mythematicou na společném koncertě v Brně

Brno, 31. ledna 2012 — Ve čtvrtek 23. února 2012 vystoupí na Flédě electro jazzová kapela Hidden Orchestra, dříve známá také jako Joe Acheson Quartet. Jako předkapela se představí Mythematica spolu s Lindee. Joe Acheson, hudebník, skladatel, producent, zvukař a moderátor pořadů BBC Radio 3 či 1Xtra, je hnací silou v pozadí edinburské kapely Hidden Orchestra, která v roce 2010 vydala svoje úspěšné debutové album Night Walks.

hidden-orchestra-mythematica-fleda

Deska Night Walks přináší intenzivní hudební zážitek. Má energii a ráznost elektronické hudby, avšak syntetizátory jsou nahrazeny akustickými nástroji a přírodními zvuky, což vede k emocionálně velmi silnému albu. Je to deska plná protikladů, je elektronická a akustická, experimentální, ale stále přístupná, komplexní, ale přesto jednoduchá. Na desce jsou zřetelné také vlivy klasické hudby (Bach, Stravinsky, …), které se ovšem mísí s moderními umělci (Radiohead, Squarepusher, …).

Živá vystoupení Hidden Orchestera jsou pověstná i za hranicemi Skotska, není tedy divu, že si je ke svým koncertům přizvali např. také Bonobo, Jaga Jazzist či Coolio. Kapela vystupuje s dvěma bicími na pódiu. To není jen pro show, ale dodatečné bubny jsou skutečně potřeba. Jedině tak jsou schopni při koncertech pokrýt všechny vrstvy Achesonovy studiové produkce. „Když na to přijde, potřebovali bychom jich spíše ještě více,“ dodává Acheson.

Jako předkapela vystoupí Mythematica, projekt Daniela Špačka oscilují mezi downtempem, chilloutem a ambientem. Propojení obrazu a zvuku je jedním z ústředních rysů Špačkovy umělecké tvorby, který se (doslova) promítá i do živých vystoupení Mythematicy, a to za pomoci videoprojekce Milana Malíka (Mimo-TV). Jejich hostem bude zpěvačka Linda Hammelová, které je známá spíše pod svým pseudonymem MC Lindee.

Hidden Orchestra, Mythematica feat. Lindee
Místo: klub Fléda, Štefánikova 24, Brno
Datum: 23. 2. 2012
Start: 20:00 hod.
Vstupné: 320 Kč (předprodej) / 360 Kč (na místě)

Zdroj: Fléda


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události