Zdeněk Svěrák na autogramiádě v Olympii představí knihu Nové povídky

Brno, 11. ledna 2012 - Ve čtvrtek 12. ledna přijede do brněnské Olympie oblíbený herec, scénárista a spisovatel Zdeněk Svěrák, který zde svým příznivcům představí novou knihu Nové povídky. Setkání se čtenáři, autorské čtení a následná autogramiáda začnou v 16 hodin v literární kavárně knihkupectví KNIHCENTRUM.CZ.

sverak

"Ptám se sám sebe, co to vlastně dělám, když píšu povídku. Jako bych našel pecku a dělal kolem ní třešeň. Nebo švestku. Podle toho, co seberu. Jádro každého příběhu jsem našel na cestě. Byl to třeba zážitek, s nímž se mi někdo svěřil, nebo jen věta zaslechnutá od vedlejšího stolu v restauraci. Moje práce spočívá v tom, že si představuju, co bylo před tím a co potom, a hledám v mateřštině slova, která dovedou vrátit dávno snědenému ovoci dužinu a šťávu. Kéž by vám to chutnalo," říká o své nové knize Zdeněk Svěrák.

(red)


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...