Art uvede čtyři české dokumenty z festivalu Ji.hlava

Brno, 14. listopadu 2011 - Pod jednotícím heslem Česká radost v českých kinech vstupuje do distribuce několik českých celovečerních dokumentárních filmů, které byly v v takto nazvané soutěžní sekci uvedeny na nedávno skončeném Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava. Návštěvníci malého sálu kina Art tak budou mít během listopadu možnost shlédnout čtyři celovečerní dokumenty českých tvůrců.

rock_zivota250

Odpověď na to, co se honí v hlavě nezaměnitelnému frontmanovi legendární skupiny Katapult Oldřichu Říhovi, když mu, řečeno jeho slovy, vymřela kapela, se pokouší nabídnout film Rock života Jana Gogoly ml. Úspěšný tvůrce hraných filmů Vladimír Michálek natočil snímek EM a ON, jehož hrdiny jsou dva nekonvenční umělci z Litvínova: Em Rudenko, ukrajinský stavební dělník, básník a alkoholik, a sarkastický hudebník Xavier Baumaxa. Veronika Sobková přichází s časosběrným dokumentem Venku, v němž sleduje osudy tří lidí, kteří opouštějí vězení. Vít Janeček natočil Závod ke dnu, filmovou debatu o zavřených fabrikách a lidech bez práce – účastní se jí mimo jiné Václav Bělohradský, Jan Keller, odboráři, zaměstnanci i nezaměstnaní. Projekt společné distribuce a propagace byl podpořen Státním fondem ČR pro podporu a rozvoj české kinematografie.

Program:

14. 11. 17.30 a 20.00 Rock života

15. 11. 17.30 a 20.00 Venku

16. 11. 17.30 a 20.00 Závod ke dnu

21. 11. 17.30 a 20.00 EM a ON

Foto: Rock života


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...