Moravské zemské muzeum chystá první předvánoční historický bazar

Brno, 3. listopadu 2011 - S novou předvánoční akcí přichází Moravské zemské muzeum. Nabízí možnost dodat do prodeje a posléze i nakoupit netradiční vánoční dárek na akci, kterou je První předvánoční historický bazar. Předmětem akce budou věci starší dvaceti let, maximálně je možné dodat 5 ks věcí na osobu. Pořadatel si vyhrazuje právo předmět do prodeje odmítnout. Věci k prodeji mohou lidé donášet do Moravského zemského muzea na pokladnu Dietrichsteinského paláce, Zelný trh 8, v běžné otevírací době až do 16. listopadu.

Umeni-ozdobne-kovani

První předvánoční historický bazar se uskuteční na první adventní sobotu 26. listopadu 2011 od 10.00 do 16.00 hod v přednáškovém sále Dietrichsteinského paláce, Zelný trh 8, 1. poschodí.

Předvánoční burza nabídne také odprodej hraček společnosti WIKI, které byly součástí výstavy Koloniál u pana Bajzy. Prodávat se budou hračky v dobrém stavu za velmi příznivé ceny.  Uvedené ceny budou minimální, bude však možné nabídnout i více. Výtěžek totiž půjde po dohodě se společností WIKI na restaurování proscénia loutkového kočovného divadla rodiny Pflegrů z 80. let 19. stolení, které je ve sbírkách Oddělení dějin divadla MZM. (Opona s motivem Břetislav a Jitka – olej na plátně, 340 x 170 cm, dále i části proscénia).

Vybraná částka by měla být základem pro případné další donátorské počiny na restaurování tohoto sbírkového předmětu. "Rádi bychom se takto navrátili k tradicím podobných sbírkových akcí 19. století, díky nimž vzniklo např. i Moravské zemské muzeum. Věříme v kultivovanost současné společnosti, která bude kromě investování do současných aktivit, ochotna přispět i k zachování tradičních hodnot pro budoucí generace. Pro všechny donátory je připraveno jejich uvedení na čestném místě ve foyer Dietrichsteinského paláce a zaznamenání jejich jména do historických análů muzea i jako vzkaz našim potomkům o tom, jací jsme byli, jak jsme v pro nás vymezeném úseku žili… Při každém vystavení sbírkového předmětu budou všichni donátoři uvedeni, výše příspěvku nebude rozhodovat," uvedla Eva Pánková z Moravského zemského muzea.

"Pro tento bazar nabídne Moravské zemské muzeum za velmi zvýhodněné ceny také publikace ze své ediční řady a po dohodě se k nabídce zvýhodněných cen publikací připojí i Muzejní a vlastivědná společnost v Brně, která v řadě edicí usiluje o studium nejstarších i novějších dějin Moravy," doplnila Pánková s tím, že každý návštěvník burzy obdrží volné vstupenky na klavírní koncert prof. Alexandera Jakoba z Díla Richarda Wagnera, který se bude konat 2. prosince v Dietrichsteinském paláci. Podrobné podmínky a další informace na www.mzm.cz

(red)


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...