Moravské zemské muzeum chystá první předvánoční historický bazar

Brno, 3. listopadu 2011 - S novou předvánoční akcí přichází Moravské zemské muzeum. Nabízí možnost dodat do prodeje a posléze i nakoupit netradiční vánoční dárek na akci, kterou je První předvánoční historický bazar. Předmětem akce budou věci starší dvaceti let, maximálně je možné dodat 5 ks věcí na osobu. Pořadatel si vyhrazuje právo předmět do prodeje odmítnout. Věci k prodeji mohou lidé donášet do Moravského zemského muzea na pokladnu Dietrichsteinského paláce, Zelný trh 8, v běžné otevírací době až do 16. listopadu.

Umeni-ozdobne-kovani

První předvánoční historický bazar se uskuteční na první adventní sobotu 26. listopadu 2011 od 10.00 do 16.00 hod v přednáškovém sále Dietrichsteinského paláce, Zelný trh 8, 1. poschodí.

Předvánoční burza nabídne také odprodej hraček společnosti WIKI, které byly součástí výstavy Koloniál u pana Bajzy. Prodávat se budou hračky v dobrém stavu za velmi příznivé ceny.  Uvedené ceny budou minimální, bude však možné nabídnout i více. Výtěžek totiž půjde po dohodě se společností WIKI na restaurování proscénia loutkového kočovného divadla rodiny Pflegrů z 80. let 19. stolení, které je ve sbírkách Oddělení dějin divadla MZM. (Opona s motivem Břetislav a Jitka – olej na plátně, 340 x 170 cm, dále i části proscénia).

Vybraná částka by měla být základem pro případné další donátorské počiny na restaurování tohoto sbírkového předmětu. "Rádi bychom se takto navrátili k tradicím podobných sbírkových akcí 19. století, díky nimž vzniklo např. i Moravské zemské muzeum. Věříme v kultivovanost současné společnosti, která bude kromě investování do současných aktivit, ochotna přispět i k zachování tradičních hodnot pro budoucí generace. Pro všechny donátory je připraveno jejich uvedení na čestném místě ve foyer Dietrichsteinského paláce a zaznamenání jejich jména do historických análů muzea i jako vzkaz našim potomkům o tom, jací jsme byli, jak jsme v pro nás vymezeném úseku žili… Při každém vystavení sbírkového předmětu budou všichni donátoři uvedeni, výše příspěvku nebude rozhodovat," uvedla Eva Pánková z Moravského zemského muzea.

"Pro tento bazar nabídne Moravské zemské muzeum za velmi zvýhodněné ceny také publikace ze své ediční řady a po dohodě se k nabídce zvýhodněných cen publikací připojí i Muzejní a vlastivědná společnost v Brně, která v řadě edicí usiluje o studium nejstarších i novějších dějin Moravy," doplnila Pánková s tím, že každý návštěvník burzy obdrží volné vstupenky na klavírní koncert prof. Alexandera Jakoba z Díla Richarda Wagnera, který se bude konat 2. prosince v Dietrichsteinském paláci. Podrobné podmínky a další informace na www.mzm.cz

(red)


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události