V brněnských divadlech proběhne výstava fotografií Jindřicha Štreita

Brno, 1. listopadu 2011 - Jedna z nejvýraznějších osobností současné české fotografie, profesor Jindřich Štreit, představí v prostorách Divadla Reduta a Divadla Husa na provázku soubor svých fotografií, reflektujících průběh mezinárodního festivalu Divadelní svět Brno. Celkem 70 kusů velkoformátových fotografií bude k vidění téměř po celý listopad.

divadlo_Mahenovo250

Originální součástí každého ročníku festivalu Divadelní svět Brno (DSB) je jeho dvorní fotograf, jehož úkolem je osobité zachycení festivalového dění. Výběr fotografií, které festival dokumentují, nesleduje ani tak festivalové produkce, jako spíše atmosféru, zákulisí a nečekané situace, které festival nabízí. Každoroční výběr dvorního fotografa festivalu má vždy přímou souvislost s osobností, jíž je Divadelní svět věnován. Stejně jaké první ročník patřil Václavu Havlovi a jeho dlouholetému fotodokumentátorovi Bohdanu Holomíčkovi, letos sledoval festivalové dění Jindřich Štreit.

,,Oslovit pana Štreita nás napadlo nejen proto, že patří k největším jménům soudobé české fotografie, ale také na základě toho, že v minulosti spolupracoval s Peterem Brookem, kterému byl dedikován druhý ročník festivalu. Díky tomu, že jsme mezi nimi našli přímou souvislost, bylo snažší Jindřicha Štreita oslovit ke spolupráci," dodává PR manažer druhého ročníku festivalu Jan Žůrek.

Rozsáhlá výstava nabídne 70 kusů fotografií, které budou rozmístěny v prostorách Divadla Reduta a ve foyer Divadla Husa na provázku. Každá část výstavy bude mít vlastní vernisáž: v Divadle Reduta proběhne 4. listopadu od 17 hod a bude spojená s křestem fotokatalogu k výstavě, vernisáž v Divadle Husa na provázku je plánovaná na 11. listopadu od 17 hod a následovat po ní bude premiéra představení Leoš, aneb Tvá nejvěrnější. Obě výstavy budou trvat do konce listopadu a následně poputují do českých i zahraničních divadel.

Druhý ročník DSB proběhl na přelomu května a června 2011 a postupně se etabloval jako jedno z nejvýznamnějších setkání ve Střední Evropě. Jeho hlavním pořadatelem je Turistické informační centrum města Brna; festival probíhá především za finanční podpory Statutárního města Brno, Jihomoravského kraje, Regionálního operačního programu NUTS II Jihovýchod a Ministerstva kultury České republiky.

(red)


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...