Brněnská Fléda bude hostit skupinu Ohm Square

Brno, 14. října 2011 — V úterý 18. října se na Flédě představí muzika Ohm Square, která kombinuje živé nástroje s elektronikou a vytříbeným vokálem. Netradiční nápady jsou zpracovány s řemeslnou zručností muzikantů kapely, která svou popularitou už dávno přesáhla hranice České republiky. Kapela čeří vody české hudby už od roku 1996, kdy ji založili Dušan Lipert s Jenem Kleníkem a k sobě přibrali zpěvačku londýnských Wubble-U. Za Ohm Square nyní stojí Jan2, Jan5 a Charlie One.

ohm-square

Kapela se naučila mixovat elektroniku, d’n’b a breakbeat, ve skladbách pracující s několika vrstvami a při každém poslechu se člověku odkryje jiná. Pod pokličkou Jana 2 se klubou beaty, probublávají pípance, basové linky či ruchy, které doplňuje zpěvačka Charlie One jedinečnými vokály plnými sarkasmu, nechá nás nakouknout do svého vlastního světa, aby pak na chvíli ustoupila a celé vystoupení nechala "okořenit" ještě jazzovou příchutí vynikajícího klávesisty Mirka Lacka.

Ohm Square si dokáží hrát nejen s vlastním zvukem ale i s publikem, díky fantasií obou Janů a vokalistce Charlotte. Ta na české scéně nevyniká jen svým vlasem, ale i kudrnatými vlasy. Čtvrtá deska Taking Shape posunula kapelu opět dál. Ohm Square mají nápady, jsou hraví a vynalézaví, nebojí se jít proti proudu a hrají aktuální muziku, na rozdíl od mnoha jiných kapel z české kotliny.

Na koncertech se nebojí komunikovat a vycházet publiku vstříc. Své mnohavrstvé skladby okoření energií a kapkami potu. Svůj talent dokázali to už ve společnosti slavných U.N.K.L.E. nebo na pódiích v Holandsku, Německu či Švýcarsku. Hudba Ohm Square j populární nejen v zahraničí, ale vybaví si ji jistě i mnoho filmových fanoušků – kapela se totiž podílela na hudbě k filmům Šeptej, Knoflíkáři nebo Anděl Exit. Skladba Pillow se objevila na prestižní kompilaci DJ Kicks produkovanou zpěvačkou Nicolette (v té době Massive Attack).

(red)


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...