Brněnská Fléda bude hostit skupinu Ohm Square

Brno, 14. října 2011 — V úterý 18. října se na Flédě představí muzika Ohm Square, která kombinuje živé nástroje s elektronikou a vytříbeným vokálem. Netradiční nápady jsou zpracovány s řemeslnou zručností muzikantů kapely, která svou popularitou už dávno přesáhla hranice České republiky. Kapela čeří vody české hudby už od roku 1996, kdy ji založili Dušan Lipert s Jenem Kleníkem a k sobě přibrali zpěvačku londýnských Wubble-U. Za Ohm Square nyní stojí Jan2, Jan5 a Charlie One.

ohm-square

Kapela se naučila mixovat elektroniku, d’n’b a breakbeat, ve skladbách pracující s několika vrstvami a při každém poslechu se člověku odkryje jiná. Pod pokličkou Jana 2 se klubou beaty, probublávají pípance, basové linky či ruchy, které doplňuje zpěvačka Charlie One jedinečnými vokály plnými sarkasmu, nechá nás nakouknout do svého vlastního světa, aby pak na chvíli ustoupila a celé vystoupení nechala "okořenit" ještě jazzovou příchutí vynikajícího klávesisty Mirka Lacka.

Ohm Square si dokáží hrát nejen s vlastním zvukem ale i s publikem, díky fantasií obou Janů a vokalistce Charlotte. Ta na české scéně nevyniká jen svým vlasem, ale i kudrnatými vlasy. Čtvrtá deska Taking Shape posunula kapelu opět dál. Ohm Square mají nápady, jsou hraví a vynalézaví, nebojí se jít proti proudu a hrají aktuální muziku, na rozdíl od mnoha jiných kapel z české kotliny.

Na koncertech se nebojí komunikovat a vycházet publiku vstříc. Své mnohavrstvé skladby okoření energií a kapkami potu. Svůj talent dokázali to už ve společnosti slavných U.N.K.L.E. nebo na pódiích v Holandsku, Německu či Švýcarsku. Hudba Ohm Square j populární nejen v zahraničí, ale vybaví si ji jistě i mnoho filmových fanoušků – kapela se totiž podílela na hudbě k filmům Šeptej, Knoflíkáři nebo Anděl Exit. Skladba Pillow se objevila na prestižní kompilaci DJ Kicks produkovanou zpěvačkou Nicolette (v té době Massive Attack).

(red)


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události