V Brně se uskuteční vzdělávací projekt pro hudebníky - beARTcom

Brno, 25. července 2011 - beARTcom je evropský workshop zaměřený na jazz a současnou hudbu. Je jedinečným místem pro setkávání mladých muzikantů z Rakouska, České republiky i Slovenska. beARTcom přináší do Brna 3 večery plné hudby napříč jazzovým spektrem. Cílem mezinárodního workshopu je podpořit pokrok a rozvoj jednotlivých hráčů pod vedením zkušených a světově uznávaných jazzmanů.

Jazzfest

Studentům se tak nabízí jedinečná možnost získat nové zkušenosti, setkat se s lidmi a konfrontovat tak svoje schopnosti, dovednosti a názory s ostatními a prakticky si vyzkoušet nové techniky. To vše s mezinárodním přesahem. Akce se může zúčastnit i široká veřejnost, které v této souvislosti nabízíme večerní koncerty, performance a jamy.

Workshop slouží jako impulz pro další a rozmanitější česko-rakouskou spolupráci v oblasti jazzové a současné hudby. Seminář vytváří jedinečnou možnost pro oživení kulturního života a navazování kooperačních vztahů na odborné, ale i osobní úrovni.

Vznik projektu:
Počátkem roku 2011 oslovil univerzitní profesor a mentor celého projektu, rakouský saxofonista Harry Sokal Brněnské kulturní centrum s myšlenkou spolupráce, která by umožňovala mladým jazzovým hudebníkům, žákům a studentům z Rakouska, České republiky a Slovenska výměnu zkušeností a názorů prostřednictvím společného hraní. Po odborné stránce projekt zaštiťuje občanské sdružení Poysdorf Jazz & Wine Summer, které je pořadatelem letních jazzových slavností v rakouském Poysdorfu.

Program:
Projekt je koncipován jako třídenní, každý den je věnován jinému tématu zahrnutým pod výstižné a mezinárodně srozumitelné pojmy „be Talent“, „be Art“ a „be Groove“. Každý den se v dopoledních a brzkých odpoledních hodinách konají workshopy na Staré radnici nebo v klubu Metro. Ve večerních hodinách pak proběhnou koncerty a jam sessions na nádvoří Staré radnice a v klubu Metro.


1. den „beTalent“ / úterý 23. 8. 2011
Tématem skupinového workshopu je improvizace (všech nástrojů) pod vedením univerzitního profesora a skvělého saxofonisty Harryho Sokala (A).
Harry Sokal patří mezi nejvýznamnější post Coltranovské saxofonisty v Evropě. Jeho hra se vyznačuje nástrojovou virtuozitou i čistými liniemi, které dodávají jeho skladbám nezaměnitelný charakter.

10:30-13:00 a 15:00-16:30 Workshop „beTalent“
Náplní výuky je: jak organizovat zkoušení, jak se zlepšit, jak stavět melodie a získat větší jistotu při hře na nástroj. Důraz je kladen na hledání vlastního stylu.

19:00 „beTalent“ koncert band /open Air koncert na nádvoří Staré radnice / společný koncert účastníků a lektorů workshopu.
Uznávaný saxofonista Haryy Sokal (A) a žáci mezinárodního workshopu beARTcom předvedou klasické jazzové party i skladby zaranžované přímo v rámci lekcí.

22:00 Metro music club - Breaks and beats jam session s DJ Greenem.


2. den „beArt“ / středa 24. 8. 2011
Tématem je frázování a načasování, seminář pro různé nástroje, ale také diskuze a přednášky z problematiky hraní v big bandu.

10:30 - 13:00 Workshop „ApproachingArt“
Nástrojový skupinový workshop zaměřený na zvuk, techniku, frázování a načasování v jazzovém hraní. Lektorují zkušení pedagogové a skvělí jazzmani.
Saxofon: Harry Sokal (A), dechové nástroje: Miroslav Hloucal (CZ), kytary: Matúš Jakabčic (SK), piano: Klaudius Kováč (SK), kontrabas: Tomáš Baroš (CZ), bicí: Marián Ševčík (SK)

15:00 – 16:30 Workshop „Struktura a evoluce Big Bandu“
Informativní semináře s hudbou a videem, diskuze, výměna zkušeností:
„Tajné zbraně komponování a aranžovnání pro big band“ – vede Matúš Jakabčic
„Evoluce Evropského big bandu a Vienna Art Orchestra“ – vede Harry Sokal

20:30 „I Remember Art“ tribute to Art Farmer / open Air koncert na nádvoří Staré radnice / host: Matúš Jakabčic – kytara Účinkují: Harry Sokal (A) – tenor/sopran saxofon, Miroslav Hloucal (CZ) – trumpeta, Klaudius Kováč (SK) – piano, Tomáš Baroš (CZ) – kontrabas, Marián Ševčík (SK) – bicí.

22:00 Metro music club - Breaks and beats jam session s DJ Greenem


3. den „beGroove“ / čtvrtek 25. 8. 2011
Třetí den workshopu bude zaměřený na rytmus a hraní společně s DJ.

10:30 - 13:00 Workshop „Time – Feel – Rhythm“
Lektor Harry Sokal a další hosté. Ukáží, jak pracovat s načasováním a jak se spolehnout na vlastní smysl pro rytmus.

15:00 - 16:30 Workshop „In & Out Rhytm“
Interaktivní lekce s Harry Sokalem a členy Galaxy Groove Tria, jako průvodců světem kreativní práce s rytmem. Naučí, jak nalézt svůj vlastní svět rytmických linek a groovů.
Harry Sokal (A) – saxofon, Raphael Wressnig (A) – klávesy a varhany: Lukas Knöfler (A) – bicí a perkuse

17:00 - 19:00 Workshop „djJam“
Interaktivní workshop s jedním z našich nejzkušenějších djů – Saykem. Zapojení nástrojů do dj jamu, problematika hraní s djem a užitečné postupy pro nahrávací session.

21:00 „Galaxy Groove Trio“ / koncert v Metro music clubu
Klidný i výbušný jazz, kombinace precizně zvládnutého saxofonu a varhan slibuje skvělý hudební zážitek. Účinkují: Harry Sokal (A) – saxofon, Raphael Wressnig (A) – klávesy a varhany, Lukas Knöfler (A) – bicí.

22:30 Metro music club – Jam & DJing s nástroji: DJ Sayko, Harry Sokal a přátelé.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události