Projekt Brno jiným pohledem aneb jak se žije zrakově postiženým nabídne zajímavý kulturní program

Brno, 15. července 2011 - Přemýšleli jste někdy, jak se na svět dívají lidé s těžkým postižením zraku a jaké jsou jejich každodenní zážitky? Bezmezí, o. s. ve spolupráci s Domem umění města Brna pořádají prezentační stánky, které zájemcům umožní navštívit svět, který důvěrně znají, z jiného pohledu.

spanek

Co se můžete dozvědět a vyzkoušet každé srpnové úterý od 16 do 20h před Domem umění:

- Jaké to je, když vás vede vidící průvodce a vnímáte město jinými smysly?
- Jak funguje bílá hůl, když je vaším jediným průvodcem? Jak se okolní svět pod     jejím dotekem a zvukem změní?
- Jak vlastně vidí člověk s „těžkým postižením zraku“? Kdo je slabozraký? Proč má     někdo bílou hůl, přestože vidí?
- Věděli jste, že i nevidomí hrají Člověče, nezlob se?
- Jaké jsou nástrahy (velko)města, když jdete s vodícím psem.
- Jak nevidomí využívají moderní technologie.


Po skončení prezentace následuje od 20 h program na pódiu za Domem umění:

02 08 / 20 h
SPÁLENÝ SUŠENKY / koncert
Česko-slovensko-lotyšská dívčí kapela interpretuje tradiční taneční rytmy a melodie západní Afriky, které se v krajích svého původu dodnes hrávají při různých slavnostech. Své bubnování na djembe a basové bubny doprovází hrou na perkuse a flétnu, někdy i zpěvem a tancem.

09 08 / 21.30 h
FILM JAKO BRNO  / dokumentární komedie, ČR 2011, 72 min.
Dokumentární filmový projekt je unikátní akce začínajících dokumentaristů-studentů FAMU a jejich učitele Víta Klusáka. V jediném dni,  1. máje 2011, se sedm filmařů spolu se sedmi malými štáby vydalo zmapovat situaci ve městě Brně. Výsledkem jejich snažení je film o sedmi kapitolách, které hravě i s názorem portrétují všechny myslitelné strany barikád toho divokého dne.

16 08 / 20 h
MĚSTO A JEHO NEVIDITELNÉ BARIÉRY aneb každodenní život lidí se zrakovým postižením nejen v Brně / diskuse
Prezentace a veřejná diskuse, určená odborníkům i laikům, které zajímá každodenní problémy těch, kteří se ve městě pohybují s bílou holí, vodícím psem nebo na vozíku. Zváni jsou odborníci z oblasti architektury, designu a příbuzných oborů, odborníci na problematiku zrakového postižení, lidé s těžkým postižením zraku, zástupci organizace Liga za práva vozíčkářů, zastupitelé města a DPMB
a široká veřejnost.

23 08 / 20 h
TANCEM PROTI BARIÉRÁM
Dvě improvizovaná taneční vystoupení, která budou bořit bariéry mezi světy Evropy a Afriky. Zatančí brněnští tanečníci současného tance. Následovat bude hudební improvizace s africkými rytmy. Můžete se zapojit i vy! Nezapomeňte si s sebou přinést vlastní nástroje. Akci spoluorganizuje Světlo pro svět – Light for the World, o.s..

30 08 / 21.30 h
SLEPÉ LÁSKY – dokumentární film Slovensko, 2008, 77 min.
Režie: Juraj Lehotský
Film o lásce mezi nevidomými lidmi. Lásky jsou jemné, lásky jsou směšné, lásky jsou i slepé... Jaký je „pohled“ nevidomých na téma hledání pravého místa a štěstí ve světě?  V mnohých věcech je základní a čistý. A často velmi vtipný. Jejich pohled odkrývá „neviděné dimenze“ toho, co vlastně znamená štěstí.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události