Brněnská jazzová legenda Jaromír Hnilička vystoupí na Staré radnici

Brno, 8. července 2011 - V rámci pořadů Brněnského kulturního léta zahraje na nádvoří Staré radnice nestor brněnského jazzu, legendární trumpetista a dlouholetý člen Big bandu Gustava Broma, Jaromír Hnilička. Ve svých devětasedmdesáti letech je tento všestranný muzikant stále aktivní a na atmosféru koncertů pod širým nebem na nádvoří Staré radnice vzpomíná i v krátkém rozhovoru Romana Truksy, který je přílohou této zprávy.

 

Hnilicka_jaromir

Jaromír Hnilička je nadaný trumpetista, skladatel, aranžér a pedagog. Od poloviny 50. let je členem Orchestru Gustava Broma, pro který napsal řadu skladeb a aranží. Vystupoval se  světovými velikány formátu Milese Davise a právem patří mezi profesionální jazzovou špičku evropské úrovně. Zároveň je vynálezcem bizarního nástroje hnilofonu, který vznikl z recese tak, že spářil kolegův lesní roh se svojí trubkou.

Jeho nejznámějším dílem je slavná Jazzová mše, zkomponovaná v 70. letech 20. století, netradiční spojení jazzu s klasickým chorálem. O Hniličkově genialitě svědčí i to, že tato padesátiminutová skladba vznikla za jediný týden a dodnes patří do zlatého jazzového fondu.

V současné době vystupuje spíše sporadicky a to hlavně se svým kvartetem, které jej bude doprovázet i 13. 7. na Staré radnici.

JAROMÍR HNILIČKA QUARTET /legendární trumpetista, skladatel, aranžér, zpěvák; Laureát ceny města Brna/ Jazzová a swingová produkce /instrumentální i zpívaná/ s doprovodem rytmické sekce - účinkují členové známých brněnských orchestrů ve složení:
Petr Blaha - klávesové nástroje
Rudolf Šmahel – baskytara
Roman Kobiela - bicí

Repertoár tvoří tradiční a moderní jazzové i swingové evergreeny, muzikálové melodie a latinsko-americké skladby.

Repertoárový list:
Blueberry Hill (A. Lewis – L. Stock – V. Rose)
Cabaret (Kander-Ebb)
Hello Dolly (J. Herman)
Mack the Knife (Brecht – Weill)
Moon River (H. Mancini)
When the saints go marchin in (traditional)
What a Wonderful World (G. Weiss – B. Thiele)
Summertime (G.Gershwin- I.Gershwin)
Strangers in the Night (Kaempfert- Berthold)
atd.

Vstupenky v předprodeji BKC. Běhounská 17 nebo přímo před představením
Předprodej 100,- Kč / na místě 130,- Kč


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události