Brněnská jazzová legenda Jaromír Hnilička vystoupí na Staré radnici

Brno, 8. července 2011 - V rámci pořadů Brněnského kulturního léta zahraje na nádvoří Staré radnice nestor brněnského jazzu, legendární trumpetista a dlouholetý člen Big bandu Gustava Broma, Jaromír Hnilička. Ve svých devětasedmdesáti letech je tento všestranný muzikant stále aktivní a na atmosféru koncertů pod širým nebem na nádvoří Staré radnice vzpomíná i v krátkém rozhovoru Romana Truksy, který je přílohou této zprávy.

 

Hnilicka_jaromir

Jaromír Hnilička je nadaný trumpetista, skladatel, aranžér a pedagog. Od poloviny 50. let je členem Orchestru Gustava Broma, pro který napsal řadu skladeb a aranží. Vystupoval se  světovými velikány formátu Milese Davise a právem patří mezi profesionální jazzovou špičku evropské úrovně. Zároveň je vynálezcem bizarního nástroje hnilofonu, který vznikl z recese tak, že spářil kolegův lesní roh se svojí trubkou.

Jeho nejznámějším dílem je slavná Jazzová mše, zkomponovaná v 70. letech 20. století, netradiční spojení jazzu s klasickým chorálem. O Hniličkově genialitě svědčí i to, že tato padesátiminutová skladba vznikla za jediný týden a dodnes patří do zlatého jazzového fondu.

V současné době vystupuje spíše sporadicky a to hlavně se svým kvartetem, které jej bude doprovázet i 13. 7. na Staré radnici.

JAROMÍR HNILIČKA QUARTET /legendární trumpetista, skladatel, aranžér, zpěvák; Laureát ceny města Brna/ Jazzová a swingová produkce /instrumentální i zpívaná/ s doprovodem rytmické sekce - účinkují členové známých brněnských orchestrů ve složení:
Petr Blaha - klávesové nástroje
Rudolf Šmahel – baskytara
Roman Kobiela - bicí

Repertoár tvoří tradiční a moderní jazzové i swingové evergreeny, muzikálové melodie a latinsko-americké skladby.

Repertoárový list:
Blueberry Hill (A. Lewis – L. Stock – V. Rose)
Cabaret (Kander-Ebb)
Hello Dolly (J. Herman)
Mack the Knife (Brecht – Weill)
Moon River (H. Mancini)
When the saints go marchin in (traditional)
What a Wonderful World (G. Weiss – B. Thiele)
Summertime (G.Gershwin- I.Gershwin)
Strangers in the Night (Kaempfert- Berthold)
atd.

Vstupenky v předprodeji BKC. Běhounská 17 nebo přímo před představením
Předprodej 100,- Kč / na místě 130,- Kč


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Červen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  3  4  5
  6  7101112
1314151719
2021222324
27282930   
Nejbližší akce

Žádné události