Vražedkyně z muzikálu Chicago se představí v Městském divadle

Brno, 12. března 2011 - Jeden z nejznámějších světových muzikálových titulů bude mít v březnu premiéru na Hudební scéně Městského divadla. Toto originální dílo scenáristů Freda Ebba a Boba Fosseho s jazzem ovlivněnou hudbou Johna Kandera, mělo svou československou premiéru tři roky po premiéře světové, tedy v roce 1978 na jevišti Divadla bratří Mrštíků.

chicago

Příběh, který se odehrává v Chicagu ve dvacátých letech, se zakládá na skutečné historce. Novinářka listu Chicago Tribune Maurine Dallas Watkinsová se nechala inspirovat dvěma opravdovými vražedkyněmi, které ač prokazatelně zločiny spáchaly, za ně potom sílou mediálního tlaku nebyly odsouzeny.

Chicago mělo premiéru 3. června 1975 na Broadwayi, show měla poměrně velký úspěch, zaznamenala 936 repríz, ačkoli většinu ocenění a větší popularitu získal ve stejném roce uvedený muzikál Chorus Line. Opravdovskou senzací se stalo až znovuuvedení Chicaga v roce 1996, kdy se muzikál vrátil na Broadway s veškerým leskem a získal šest cen Tony, což se dosud žádnému revivalu nepodařilo. Tato inscenace ctí původní uvedení, které je jedinečné především díky Fosseho novátorské choreografii. Hraje se stále a na konci roku 2010 měla na svém kontě více než 5800 repríz. Se stejným úspěchem je uváděna i na londýnském West Endu, kde se hraje od roku 1997.

Nové české nastudování uvedeme v režii Stanislava Moši, který nechá na jevišti znovu ožít příběh dvou sexy vražedkyň, kterým společenská atmosféra, v níž dominuje touha po senzaci, umožní splnit si svůj sen a stanou se miláčky kabaretního publika. Satirický příběh o korupci, síle médií a falešné morálce budou hrát v hlavních rolích Ivana Vaňková nebo Svetlana Slováková (Velma) a Radka Coufalová nebo Ivana Skálová (Roxie), krásným vězeňkyním bude v roli advokáta Billyho Flynna pomáhat Petr Gazdík nebo Dušan Vitázek. V dalších rolích se představí Milan Němec nebo Lukáš Vlček (Amos Hart) a Alena Antalová nebo Markéta Sedláčková (Máma Mortonová), nebude chybět početná company, ti všichni v kostýmech Andrey Kučerové a choreografii Anety Majerové. Orchestr s dirigentem Ondřejem Tajovským bude tentokrát umístěn přímo před zraky diváků na scénu Jaroslava Milfajta. Premiéra se uskuteční v pátek 25. března 2011 na Hudební scéně.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...