West Side Story v podání Městského divadla Brno uspěla v Chorvatsku

Brno, 29. července 2011 (MEDIAFAX) - Městské divadlo v Brně se v rámci letního hostování na mezinárodní přehlídce v chorvatské Opatiji dočkalo úspěchu. Po West Side Story v jeho podání lidé ve stoje aplaudovali téměř čtvrt hodiny, řekla v pátek mluvčí brněnského divadla Lucie Broučková.

WestSideStory-MDB-250

Festival v chorvatské Opatiji hostí každý rok nejvýznamnější evropské soubory. Divadlo, koncerty, ale také filmy světové kinematografie se představují v divadlech, halách, hotelech, terasách, zahradách nebo ulicích. "Brněnský soubor předvedl svou verzi muzikálu West Side Story v kouzelné atmosféře amfiteátru Letní scény pro 4000 diváků. Obecenstvo nadšeně reagovalo už v průběhu představení po jednotlivých hudebních i velkých tanečních číslech," uvedla Broučková.

V závěru se Brňané dočkali stojícího obecenstva s téměř patnáctiminutovým potleskem.

West Side Story nastudoval v brněnském divadle v roce 1996 Stanislav Moša. "Po premiéře byla kritikou označena za nejlepší provedení na evropském kontinentu. Verze této známé brněnské scény se stala událostí. Kromě českých jevišť uspěla také v Belgii, Dánsku, Chorvatsku, Lucembursku, Německu, Nizozemsku, Portugalsku, Rakousku, Slovinsku a Slovensku," vyjmenovala mluvčí.

Po Chorvatsku se soubor s muzikálem chystá do Rakouska. "V Gars am Kamp se představí třítisícovému publiku v rámci festivalu Opern air," dodala Broučková s tím, že herci vystoupí 12. a 13. srpna na kouzelném hradním nádvoří.

Lenka Horáková, foto: Městské divadlo Brno

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události