Představí se čeští interpreti, kteří letos vystoupí na JazzFestu v Brně

Brno, 23. února 2011 (MEDIAFAX) - Organizátoři festivalu JazzFest ve středu představí zahraniční hosty i mladé a hudebníky reprezentující domácí jazzovou scénu, kteří vystoupí v rámci letošního ročníku. Do Brna by měl zavítat například zpěvák Bobby McFerrin nebo Michael Formanek, prozradili už dříve pořadatelé.

jazz01-250

McFerrin dokonce pro velký zájem posluchačů přidal druhý koncert. Všechny vstupenky na jeho první vystoupení 29. března byly vyprodané během několika týdnů, McFerrin proto odehraje v brněnské hale Vodova koncert i další den, tedy 30. března.

"Ačkoliv nebylo žádným tajemstvím, že Bobby McFerrin má v České republice obrovský počet příznivců, rychlost, s jakou vstupenky na první koncert zmizely, nás samotné příjemně překvapila. Jsme proto nesmírně rádi, že můžeme vyjít vstříc všem, kteří si tento úžasný zážitek nechtějí nechat ujít," uvedl již dříve Vilém Spilka z organizačního týmu festivalu.

Bobby McFerrin je desetinásobný držitel cen Grammy, autor hitu Don’t Worry, Be Happy!, uznávaný dirigent i skladatel filmové hudby. Podle hudebních kritiků patří mezi hudební fenomény současnosti. Na svém kontě má tři desítky alb, kterých se doposud prodalo přes 20 milionů kopií. Rád střídá různé hudební žánry, nejčastěji kombinuje jazz a klasickou hudbu. Bobby McFerrin vystupoval v České republice zatím čtyřikrát a jeho koncerty vždy provázel obrovský zájem publika.

Jazzový svátek bude v Brně v dubnu trvat devět dní a v jeho průběhu vystoupí mnozí hudebníci, kteří obdrželi cenu Grammy. "Někteří se představí v České republice poprvé," prozradil Spilka.

Zmiňované koncerty Bobbyho McFerrina celou akci odstartují, další koncerty se uskuteční až o dva týdny později 13. dubna. "Nebude chybět Dmitri Baevsky, Dan Weiss Trio a Dvaid Sanchez Group," vyjmenoval Spilka a dodal, že zvláštním hostem bude Američan Michael Formanek. Jeho dědeček se narodil v Brně.

Ve středu organizátoři koncertů, které se uskuteční v prostorách Hudební scény Městského divadla v Brně nebo v Semilasse, mají představit zástupce českých interpretů, kteří na akci vystoupí.

Martina Týblová, Lenka Horáková

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...