Strážníci zjišťovali, kde se nacházela nemocná seniorka

Brno, 21. února 2013 - Obavy o zdraví čtyřiaosmdesátileté ženy v Bystrci měly její pečovatelky, které ji marně v jejím bydlišti ve Štouračově ulici kontaktovaly. Požádaly proto strážníky o pomoc, aby zjistily, co se seniorce stalo. Ve čtvrtek to uvedla mluvčí brněnských strážníků Denisa Kapitánčiková.

senior

"Obyvatelka nájemního domu totiž na zvonění a klepání na dveře bytu nereagovala, a tak hlídka městské policie kontaktovala synovce seniorky, který uvedl, že nemá informace o tom, že by žena ze svého domova odcestovala. Strážníci operačního střediska proto zjišťovali všechny dostupné informace, kde by se seniorka mohla nacházet, což se podařilo," řekla mluvčí. 

Strážníci zjistili, že čtyřiaosmdesátiletou ženu odvezli záchranáři do nemocnice kvůli zhoršení jejího zdravotního stavu. Veškeré podrobnosti o zdravotním stavu ženy a její hospitalizaci proto městská policie sdělila také příbuznému seniorky.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...