Policie našla v Brně hledaný vůz

Brno, 14. března 2012 (MEDIAFAX) - Policie v Brně zjistila při kontrole automobilu značky Mercedes, že je vůz hledaný. Vpředu měl neměckou registrační značku vyrobenou z papíru, informoval ve středu Jakub Ghanem z brněnské městské policie. Na podezřelé vozidlo upozornili policii začátkem týdne svědci. "Posádka automobilu zastavovala projíždějící vozy na přivaděči k dálnici D1 v Novém Lískovci," uvedl Ghanem.

Policie-pomahat-a-chranit-KT_thumb

Podle něj hlídka vyrazila na místo a uviděla pomalu jedoucí auto se zapnutými výstražnými světly. "Řidič zrychlil a odbočil k benzinové stanici. Policisté zjistili, že posádku tvoří tři rumunsky hovořící lidé. Zadní značka byla plechová, ale přední byla vyrobená z papíru. Ověřováním vyšlo najevo, že je vůz hledaný," dodal Ghanem s tím, že případ si převzala cizinecká policie.

Lenka Horáková, ilustrační foto: Kryštof Turek

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...