Jaké příslušenství byste měli používat pro svůj vůz

Jako majitel vozidla víte, že je důležité udržovat vozidlo v dobrém stavu. Nejenže díky tomu váš vůz vypadá hezčí, ale také pomáhá udržovat jeho bezproblémový provoz. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je používání autopříslušenství.

autodoc 1b

S ohledem na to uvádíme několik příkladů autopříslušenství, které jsou praktické a užitečné.

Organizér do kufru - Jedná se o způsob, jak udržet kufr organizovaný a uklizený. Převážíte v něm potraviny, sportovní vybavení nebo třeba jen každodenní nezbytnosti.

Potah na sedadlo do auta - Potah na sedadlo do auta může chránit vaše sedadla před opotřebením, rozlitím a skvrnami. Je to také skvělý způsob, jak udržet váš vůz v čistotě a novém vzhledu.

Podlahová rohož - může pomoci ochránit koberce vašeho vozu před špínou, nečistotami a vlhkostí. Je to také způsob, jak udržet vaše nohy v teple a suchu v zimních měsících.

Sluneční clona - je nezbytnou výbavou každého vozu. V letních měsících pomáhá udržet interiér vozu chladný a zabraňuje poškození palubní desky a čalounění sluncem.

Lékárnička - je nezbytnou výbavou každého auta. Nikdy nevíte, kdy ji budete potřebovat, proto je dobré být vždy připraven.

Nejdůležitější věc, kterou můžete udělat pro to, aby povrch vašeho vozu vypadal skvěle, je jeho pravidelné mytí. Špína, ptačí trus, mrtvý hmyz, silniční sajrajt, míza ze stromů a další nečistoty mohou poškodit lak, pokud je na něm necháte příliš dlouho. A to vede v lepším případě k nepříjemným skvrnám na laku, v horším případě k nákladným opravám.

Zatímco mnoho majitelů automobilů sáhne při mytí po houbě, mnoho profesionálů a nadšenců dává přednost specializovaným mycím rukavicím z mikrovlákna nebo jehněčí vlny. Hustý vlas rukavic dokáže pojmout velké množství špinavé vody a vlákna odvádějí nečistoty a další volné částice z laku. Naproti tomu někteří profesionálové tvrdí, že houba může umožnit zachycení nečistot mezi svým povrchem a lakem, což může způsobit drobné škrábance.

Při sušení vozu používejte čistý hadřík bez žmolků, který lak náhodně nepoškrábe. Ačkoli se dlouho používaly ručníky z kozinky nebo froté, mnoho odborníků na detailní údržbu a nadšenců do péče o auta nyní dává přednost ručníkům z mikrovlákna s vaflovou vazbou, které mají malé zářezy, díky nimž se částečky nečistot zapracují do vlasu, místo aby se přitiskly k povrchu vozu.

Při použití kvalitního čističe skel stačí roztok nastříkat na povrch a poté jej setřít mikrovláknovou utěrkou.

Kola jsou obvykle jedny z nejšpinavějších částí vozu, proto jim může být třeba věnovat při mytí vozu zvýšenou pozornost. Při běžné jízdě se na nich neustále usazuje silniční špína a brzdový prach a v zasněžených oblastech se k tomu přidává i silniční sůl, která může způsobit korozi a trvalé poškození kol. Současný trend se přiklání ke sprejům, které tvrdí, že je třeba je drhnout jen minimálně nebo vůbec: Podle těchto tvrzení je stačí nastříkat, nechat chvíli působit a pak hadicí odstranit. Tyto spreje jsou účinné při odstraňování brzdového prachu a mastných nečistot, ale zjistili jsme, že dokonale vyčistit kola bez drhnutí je obtížné.

Obrázek o auto doplňky z autodoc.cz

Po umytí vozu pomůže nanesení kvalitního vosku nebo těsnicího prostředku ochránit povrch laku před nečistotami, ptačím trusem, stříkanci hmyzu, mízou ze stromů a podobnými škodlivými prvky. Stejně jako při mytí aplikujte vosk, až když je vozidlo na dotek chladné. A nezapomeňte používat pouze čisté, neabrazivní hadříky a podložky.

Zimní autopříslušenství vám pomůže maximalizovat komfort vašeho vozidla a zároveň ho ochránit před nepříznivými vlivy.

Pokud jde o produkty, které vám pomohou odstranit sníh a led z oken, existuje skutečně celá řada možností, z nichž si můžete vybrat. Základní kombinace kartáče na sníh a škrabky na led je vždy užitečná, ale pokud máte tendenci mít hodně ledu, sněhu nebo námrazy, je pro náročnější práce ideální odmrazovač čelního skla ve spreji. A kryt čelního skla, zrcátek nebo stěračů může zabránit tomu, aby se živly vůbec dostaly na nepohodlné části vašeho vozu.

Existuje také mnoho užitečného příslušenství pro interiér vozu, včetně elektrické vyhřívané deky, která se zapojuje do 12voltové zásuvky a pomáhá vám zůstat v teple, a sady odolných rohoží do auta, které chrání podlahu před vším, co do ní omylem zanesete.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...