Kriminalisté zadrželi tři mladíky, kteří chtěli unést a mučit brněnského čerpadláře

Brno, 19. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Kriminalisté v poslední chvíli zabránili loupežnému přepadení brněnského čerpadláře a majitele autoservisu. Tři dvacetiletí mladíci jej chtěli unést, ukrást mu platební karty a mučením z něj získat PIN kódy, řekl v pondělí šéf brněnské kriminálky Pavel Kříž. Šéf gangu, který plán vymyslel, si sehnal řidiče a kontaktoval bývalého spolužáka. Ten měl za úkol sehnat dalšího muže, který se neštítí užít násilí a v případě potřeby podnikatele zabít. "Mladíci byli rozhodnuti čtyřiapadesátiletého čerpadláře mučit, v krajním případě mu chtěli postupně odřezávat prsty," řekl Kříž.

Kriminalisté se podle Kříže díky svému informátorovi o plánované akci včas dozvěděli. "Místo muže, který měl udělat špinavou práci, nasadili do gangu policistu," řekl Kříž. Mladíky zatkli ve čtvrtek pár metrů před čerpací stanicí v Líšni v okamžiku, kdy se k provedení loupežného přepadení chystali.

Mladíci nemají kromě rvaček na zábavách a několika pokut trestní minulost. Za přípravu loupežného přepadení jim hrozí deset let vězení. Jeden z nich je stíhán vazebně, druhý na svobodě. Účast na trestném činu třetího mladíka kriminalisté vyšetřují. Je možné, že se však právní kvalifikace rozšíří o zločinné spolčení a přípravu vraždy.

 

Jiří Nováček

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit