Soud potvrdil 6,5 roku vězení muži, který při bitce zlomil nohu sokovi

Brno, 1. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Brněnský krajský soud ve čtvrtek potvrdil trest 6,5 roku vězení recidivistovi Tomáši Ráčkovi, který v dubnu při rvačce u brněnského hlavního nádraží přerazil nohu svému sokovi v bitce. Odvolací senát vedený soudkyní Hanou Večeřovou neuvěřil Ráčkově obhajobě, že jej poškozený muž napadl jako první. Ráček se porval na jaře s padesátiletým Petrem Picmausem u hlavního nádraží v Brně. "Způsobil mu četné hematomy na hlavě a především poškozenému přerazil nohu," četla soudkyně ze spisu.

Soud-kladivko-03

Městský soud v Brně za to desetkrát trestaného recidivistu Ráčka poslal na šest a půl roku do vězení s ostrahou. Útočníkovi přitom hrozilo za těžké ublížení na zdraví až desetileté vězení. "Poškozený mne napadl. Na nohu mu stoupl někdo, kdo nás chtěl roztrhnout," hájil se Ráček. U odvolacího soudu se zároveň dožadoval svědectví tří lidí, vesměs bezdomovců.

"Další výslechy svědků nejsou nutné. Soud jednání obžalovaného prokázal dostatečně řadou jiných svědectví," shrnula soudkyně zamítnutí Ráčkova odvolání. Odsouzený muž musí navíc zaplatit několik desítek tisíc korun poškozenému jako bolestné, další peníze pak na něm vysoudila i zdravotní pojišťovna, která naúčtovala pachateli náklady na Picmausovo léčení.

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...