Městská společnost SAKO Brno získala důležitou strategickou akvizici

SAKO BRNOBrno, 31. října 2020 – Rada města Brna schválila záměr fúze sloučením společnosti ENERGZET SERVIS a.s., jako společnosti zanikající, a společnosti SAKO Brno, a.s. jako společnosti nástupnické. Akcie společnosti ENERGZET SERVIS nabylo SAKO již v září tohoto roku.

„Jedním z důvodů fúze je nabytí sousedních pozemků, které využijeme při rozšíření ZEVO SAKO o třetí spalovenskou linku,“ sděluje Petr Hladík, náměstek primátorky města Brna. „Dojde k potřebnému propojení areálu ZEVO s areálem nově zřizovaného centra dotřiďování odpadu, ve kterém bude umístěna moderní automatická dotřiďovací linka a sběrné středisko odpadů,“ dodává Petr Hladík.

Podle předsedy představenstva SAKO Brno Filipa Ledera je fúze obou společností logickým krokem k úsporám administrativních i mzdových nákladů a městu přinese též snížení ekologické zátěže. „Chystaná akvizice nám umožní upravit stávající mazutové nádrže na akumulační nádrže pro horkou vodu a využít je pro pokrytí energetických špiček při výrobě elektřiny a tepla. Tento projekt bude dalším významným krokem pro splnění závazku směřující k úsporám CO2 a skleníkových plynů,“ poznamenal Filip Leder, předseda představenstva společnosti SAKO Brno.

Součástí akvizice je i redukční stanice zemního plynu, nezbytná pro náběhy spalovenských kotlů. Město Brno tímto posiluje svoji pozici v zajištění kritických infastrukturních zařízení na výrobu tepla, elektrické energie a komplexního nakládání s odpady.


Související články:
ZWsoft

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Šalina 300x250