V Technologickém parku se budou vyrábět respirátory a ústenky z nanovlákna

Brno, 17. dubna 2020 - Využít prostory Technologického parku pro zvýšení dostupnosti ochranných prostředků v době epidemie se rozhodli zástupci brněnského magistrátu. Společnost vyrábějící respirátory a ústenky přesune od poloviny května produkci na dvě výrobní linky v areálu Technologického parku.

respirator koronavirus ustenka

„Podporujeme využití lokálních výrobních kapacit. Určitě je pro všechny obyvatele přínosné, když nemusejí být s takto zásadními věcmi, které chrání jejich zdraví, závislí na nejistém dovozu ze zahraničí. Kromě toho považuji za důležité podpořit právě českou produkci. Je skvělé, že prostory Technologického parku mohou sloužit projektu, který má význam nejen pro obyvatele Brna,“ uvedla primátorka města Markéta Vaňková. Respirátory a ústenky vyrobené v Technologickém parku jsou primárně určené pro tuzemský trh.

Technologický park ve spolupráci s městem poskytl pro projekt firmy Respilon unikátní čisté prostory o rozloze 750 m2. V hale s nejpřísnějšími požadavky na absenci pevných částic a aerosolů v ovzduší vyrostou dvě kompletně automatizované linky, které zvládnou vyprodukovat až 100 tisíc výrobků denně. Ústenky a respirátory z místní linky mají parametry, které umožňují jejich využití nejen ze strany občanů, ale mohou se jimi chránit při výkonu práce i lékaři, záchranáři, policisté a další klíčoví pracovníci v první linii.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...