Festival pracovních příležitostí Profesia days se vrátí v dubnu do Brna

Brno, 23. února 2020 – Festival příležitostí Profesia days Brno se po roce opět vrátí do jihomoravské metropole, a to 23. dubna. Loňský první ročník na moravské půdě přilákal pozornost aktivních jedinců, kteří se zajímají o nové možnosti uplatnění a rozvoj své kariéry, i studentů, kteří mapují své šance na trhu práce. Letos bude nově součástí akce odborný veletrh HR days, který nabízí profesionálům z oblasti lidských zdrojů možnost získat informace o nejnovějších trendech v oblasti HR i možnost networkingu s kolegy a špičkovými odborníky z různých oborů.

Profesia-Brno0029

Profesia days nabídnou možnost přímé komunikace zástupců předních zaměstnavatelů z celé České republiky i ze zahraničí s návštěvníky, přednášky a workshopy zaměřené na různé aspekty trhu práce i osobnostní rozvoj a zajímavý doprovodný program.

„Loňský ročník ukázal, že festival příležitostí má v Brně potenciál. Navštívilo jej více než 1 600 návštěvníků, pracovní nabídky v prvním ročníku prezentovalo 56 vystavovatelů. Oproti Praze, kde je věkové spektrum návštěvníků různorodé, v Brně výrazně převažovali mladí lidé – více než ¾ z nich byly mladší 34 let. Převládali zaměstnanci (37 %) a studenti (36 %), z pohledu dosaženého vzdělání byli nejpočetnější středoškoláci s maturitou,“ říká Michal Novák z pracovního portálu Profesia.cz, který akci pořádá.

Nedílnou součástí akce jsou přednášky, workshopy a další aktivity, které jsou pro řadu návštěvníků motivací pro návštěvu akce. Mají možnost čerpat informace od předních motivátorů, HR profesionálů a inspirativních osobností ze všech sfér života – od koučů, přes umělce, sportovce, cestovatele, podnikatele, až po zástupce zajímavých charitativních projektů. Pestrou programovou paletu doplňuje testovací zóna, kde si mohou návštěvníci prověřit své jazykové a IT dovednosti. Pozornost vloni upoutala také startup zóna, relaxaci poskytla gaming zóna s prezentací virtuální reality a 3G trenažerem.

Profesia days 2020 proběhnou v pavilonu A1 brněnského výstaviště BVV 23. dubna.


Související články: