Brněnské zemědělské a lesnické veletrhy se zaměří na udržitelné hospodaření

Brno, 26. ledna 2020 - Od 31. března do 4. dubna proběhnou na výstavišti v Brně Mezinárodní veletrh zemědělské techniky TECHAGRO, Mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh SILVA REGINA a Veletrh obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví BIOMASA. Tento celek patří mezi tři největší veletrhy svého druhu v Evropě, na téměř 90 tisících čtverečních metrech se prezentuje přes 700 vystavovatelů a navštěvuje ho přes 110 tisíc návštěvníků.

les klady

Ročník 2020 zcela zaplní brněnské výstaviště a proti minulým ročníkům se rozšíří i doprovodný program. Jak výstavními expozicemi, tak doprovodným programem se prolíná téma udržitelného hospodaření v době klimatické změny.

TECHAGRO
Na veletrhu TECHAGRO se představí světové značky zemědělské techniky, které obsadí většinu ploch brněnského výstaviště. Návštěvníci uvidí aktuální modelové řady a novinky, jsou přihlášeni lídři trhu ze všech oborů zemědělské techniky. Na výstaviště přijedou vystavovatelé z 16 zemí, mezi nimi oficiální účast ruských výrobců zemědělské techniky a rekordní účast rakouských vystavovatelů.

TECHAGRO je od letošního ročníku důsledně zaměřeno na rostlinnou výrobu, na výstavišti bude několik specializovaných hal věnovaných posklizňovým technologiím (A1), osivům, hnojivům, institucím (C), postřikovačům a preciznímu zemědělství (B) nebo náhradním dílům a agregátům (B, E). Nově je vystavena zemědělská technika v pavilonu G2. Součástí veletrhu TECHAGRO je i včelařská výstava spojená s prodejem na první galerii pavilonu C.

SILVA REGINA a BIOMASA
Veletrh SILVA REGINA bude umístěn v pavilonu Z a jeho okolí, uvnitř pavilonu Z najdou návštěvníci hlavně expozice související s myslivostí, na volných plochách se bude prezentovat lesnická technika. Přihlášeni jsou vystavovatelé ze všech oblastí lesnické činnosti – od těžby přes transport (včetně například lanovek) až po zpracování nebo ruční nářadí. Z prezentovaných oborů proti minulému ročníku narostla lesnická technika, a to jak velikostí plochy, tak počtem vystavovatelů.

Na lesnické expozice SILVA REGINA tematicky navazují vystavovatelé veletrhu BIOMASA, kteří budou prezentovat především energetické využití dřevní hmoty. Myslivecká část SILVA REGINA bude především prodejní s potřebami pro pobyt v přírodě, zbraněmi, optikou a oblečením.

Na veletrhu SILVA REGINA se představí také připravovaná světová výstava na téma „Lov a příroda“, jejíž název zní „V souladu s přírodou“, která proběhne ve dnech 25. září – 14. října 2021 v Maďarsku. Výstavu bude hostit obnovené budapešťské výstaviště HUNGEXPO na rozloze 360 tisíc metrů čtverečních. V rámci expozice tvořící součást komplexu světové výstavy se návštěvníci seznámí s tisíciletou historií Maďarska a Karpatské kotliny. Expozice výstavy budou umístěny jak v hlavním městě, tak v několika dalších místech v Maďarsku – ve městech Hatvan, Gödöllő, Keszthely a Vásárosnamény.

Doprovodný program
Doprovodný program všech tří veletrhů se bude věnovat hlavně hospodaření v době klimatické změny. Ve středu a ve čtvrtek proběhnou konference „Půda pro dnešek i příští generace“ a „Zemědělství 4.0“, další programy budou probíhat na stáncích spolupracujících institucí. Lesnický program se zaměří především na obnovu lesa po kůrovcové kalamitě, odborníci na biomasu se budou věnovat především vytápění dřevem jako obnovitelnou surovinou. Součástí veletrhů je i exponátová soutěž GRAND PRIX a ocenění strojů a technologií, které podporují zadržení vody v půdě. Bude probíhat také speciální program pro studenty středních odborných škol.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...