VUT a Honeywell budou úzce spolupracovat v oblasti IoT

Brno, 6. února 2019 – Společnost Honeywell a Vysoké učení technické v Brně uzavřeli memorandum, jehož cílem je navázat úzkou spolupráci na vývoji nových IoT technologií, které mají pomoct společnostem stát se produktivnější, efektivnější a bezpečnější. Memorandum o spolupráci uzavřel Honeywell s Fakultou informačních technologií, Fakultou elektrotechniky a komunikačních technologií a Středoevropským technologickým institutem CEITEC.

honeywell vut iot spoluprace

Partnerství bude zaměřeno na strategické IoT projekty výzkumu a vývoje v oblasti jako je např. urban mobility a jiné krátkodobé projekty, včetně stáží pro studenty. Bude rovněž podporovat výzkum a vývoj projektů spojených s doménovými oblastmi společnosti Honeywell, ke kterým patří aerospace, technologie pro komerční budovy a bezpečnost a produktivita práce.

„Toto partnerství znamená další krok při plnění závazku k Jihomoravskému kraji, a zároveň udržuje naše postavení jako předního inovátora v oblasti digitální transformace,“ řekl Oliver Stucky, viceprezident a generální ředitel společnosti Honeywell Technology Solutions, Česká republika (HTS CZ). „Ve spolupráci s VUT vidím skvělou příležitost k rozvoji inovativních řešení a technologií. Jsem si jist, že společné projekty vytvoří studentům příležitost aktivně se zapojit do průmyslových výzkumných aktivit, jejichž prostřednictvím posunou své studijní zkušenosti na zcela jinou úroveň.“

„Společnost Honeywell patří mezi významné partnery brněnského VUT, a to nejen proto, že celá řada našich absolventů nachází v této firmě své budoucí uplatnění. Naši odborníci z Fakulty informačních technologií či Fakulty strojního inženýrství už v minulosti řešili ve spolupráci se zástupci Honeywellu zajímavé výzkumné projekty, například v oblasti letecké dopravy. Věřím, že tato smlouva pomůže naši dosavadní spolupráci ještě rozšířit a prohloubit,“ uvedl rektor Vysokého učení technického v Brně Petr Štěpánek.

Technologie společnosti Honeywell stojí v čele revoluce průmyslového IoT, která spojuje přední fyzické produkty s pokročilým softwarem a datovou analýzou, a tím podporuje chytřejší, více propojený, bezpečnější a udržitelnější svět. Mnoho z těchto pokročilých řešení je navrženo a vyprojektováno v České republice více než 1 100 inženýry.

HTS CZ patří k největším a nejmodernějším výzkumným a vývojovým centrům společnosti Honeywell v Evropě. Své vývojové aktivity zaměřuje především na čtyři oblasti – letectví, řešení pro industriální budovy, řešení pro bezpečnost a produktivitu práce a pokročilé materiály a technologie. Experti, kteří zde pracují, mají výrazné multidisciplinární znalosti zejména v oblasti softwaru, elektroniky, mechanických materiálů a pokročilých systémů. Středisko HTS CZ přijalo závazek, že bude rozvíjet své aktivity v regionu a neustále hledá nové inženýrské talenty.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...