Z areálu brněnské zbrojovky vzniká nová čtvrť

Nova zbrojovkaBrno, 1. listopadu 2017 - Z areálu bývalé brněnské zbrojovky už vniká nová moderní čtvrť. Jako první se oprav dočkal objekt Prospera, známá vysoká červená budova, ze které vznikne administrativní centrum pro 2 000 nových pracovních míst. Bude to první modernizovaný objekt v areálu Nové Zbrojovky. Největší rekonstrukce začne v zimě tohoto roku.

Cílem tohoto developerského projektu Nová Zbrojovka od CPI Property Group je otevřít lidem doposud uzavřený prostor v centru Brna, zpřístupnit areál veřejnosti a zavést městskou hromadnou dopravu v nové čtvrti. Ta potom usnadní komunikaci městské části Husovic a nádraží Židenice.

V areálu vedle moderních kancelářských a výrobních prostor vznikne ihned po změně územního plánu i pestrá nabídka bytů. Plánovaná je výstavba přibližně 800 nových bytů. V nabídce se objeví byty na pronájem i ke koupi od garsoniér přes startovací byty až po terasové byty u řeky.

„Brňané se v horizontu dvou let dočkají prvních zrekonstruovaných a modernizovaných prostor,“ říká Ladislav Všetečka, projektový manažer a koordinátor multifunkčního projektu Nová Zbrojovka Brno.

Projektoví manažeři ve spolupráci s brněnskými architekty se momentálně věnují zejména revitalizaci starých výrobních objektů. Budovy projdou celkovou rekonstrukcí, případně demolicí. Nejedná se tedy o demolici, ale o demontáže původních technologických rozvodů, bourání podlah pod původním strojním vybavením a celkové vyčištění objektu. Odpad, který při revitalizaci vzniká, je dále ekologicky zpracováván.

„V rámci demoličních prací na stávajících objektech v maximální míře třídíme a recyklujeme získaný materiál. Jde zejména o konstrukční beton, cihelné zdivo, asfaltové povrchy a kamenivo z podkladních vrstev komunikací a železničního svršku vlečky. Takto vzniklý recyklát, roztříděný nejen podle materiálu, ale i podle frakcí, použijeme podle vhodnosti do jednotlivých částí staveb, jako jsou zásypy demolovaných podzemních částí objektů, zpevnění podloží základů budov a komunikací nebo na vyrovnání povrchů a terénní úpravy,” doplňuje Ladislav Všetečka, projektový manažer a koordinátor projektu.

K životu se pomalu probouzí i vstupní administrativní budova, která je v současnosti využívána. Tento objekt projde kompletní rekonstrukcí, ale zároveň mu bude navrácena jeho původní tvář.

nova zbrojovka banner


Související články:
Dobrý anděl

Veletrhy, konference a semináře

<<  Březen 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Šalina Banner Nové vydání - 300
Tiskárna Brno (CCB)