Veletrh WOOD-TEC zaplní brněnské výstaviště

Brno, 26. října 2017 - Jak zvládnout aktuální velký nárůst zakázek, když ale chybí pracovní síly, nebo jak velké i malé firmy a živnostníci ve dřevozpracujícím a nábytkářském průmyslu mohou zefektivnit svoji práci. Od 31. října do 3. listopadu pomůže s touto problematikou 15. ročník Mezinárodního veletrhu pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl WOOD-TEC.

drevo veletrh woodtec 2017

Jeho tématem totiž bude Průmysl 4.0, tedy automatizace a robotizace. Veletrh zaplní dvě haly brněnského výstaviště: pavilon V (stroje) a pavilon A2 (komponenty pro výrobu nábytku, WOOD-TEC Aréna, expozici WOOD-TEC Award).

Pavilon V patří automatizovaným, robotizovaným a digitalizovaným strojům od více než 230 značek, zastoupení budou téměř všichni výrobci nebo dovozci, kteří působí na českém a slovenském trhu. Chybět nebudou ani novinky s nejmodernějšími technologiemi, s nimiž se zatím mohli setkat jen návštěvníci letošního veletrhu LIGNA v Hannoveru.

V pavilonu A2 najdou návštěvníci firmy zaměřené na komponenty pro výrobu nábytku. Asi dvacítka vystavovatelů přiveze ruční nářadí, které může výrazně zjednodušit, zrychlit i zkvalitnit práci a přinést ekonomickou úsporu zejména truhlářům, čalouníkům a dalším řemeslníkům.

Novinkou 15. ročníku je exponátová soutěž WOOD-TEC Award 2017, která má za cíl ocenit novinky, zajímavá řešení nebo inovativní produkty vystavené na letošním WOOD-TECu. Do soutěže je přihlášeno 34 exponátů – zájem předčil všechna očekávání.

Co poradí odborníci
Doprovodný program je letos rozčleněn na specializované dny - technologický (1. 11.), nábytkářský (2. 11.) a den odborného školství (3. 11.). Jsou nabity zajímavými diskuzemi a přednáškami, většina z nich se zaměřuje na zmiňované zvyšování efektivity dřevařské a nábytkářské výroby. Odehrají se ve WOODTEC Aréně situované do pavilonu A2.

Hned 31. října, tedy v zahajovací den, tam mohou návštěvníci zajít na diskuzi s odborníky z oborových asociací, vysokých škol, zástupci ministerstva průmyslu a obchodu a Hospodářské komory ČR na téma „Nové trendy v dřepozpracujícím průmyslu.“ Hovořit se bude o nedostatku kvalifikovaných sil, cenách surovin nebo možnostech, které přinášejí nové technologie. Po poledni je připravena unikátní přednáška o interiérových trendech prezentovaných na šesti významných zahraničních veletrzích. V 16 hodin se bude konat vyhlášení výsledků exponátové soutěže WOOD-TEC Award.

Ve středu 1. listopadu (technologický den) jsou připraveny prezentace řešení pro automatizaci, robotizaci a digitalizaci výroby. Odpolední blok pak nabídne tři přednášky: Robotizace v sektoru produkce dřevostaveb - příležitost nebo nutnost?, Projekty na podporu exportu, průmysl 4.0 (obsahem přednášky jsou především možnosti financování exportu) a Rozmítání řeziva včetně nové manipulace.

Čtvrtek 2. listopadu (nábytkářský den) začne seminářem Řešení nedostatku dřeva FSC pro nábytkářský průmysl, který připravila Asociace českých nábytkářů. Následovat budou odborné přednášky Klastru českých nábytkářů. Řešit se budou například dotace nebo normy ve výrobě nábytku.

Na zefektivnění výroby formou outsourcingu pro malé a střední nábytkářské firmy se zaměří přednášející ve WOOD-TEC Aréně od 13 hodin, po úvodní přednášce budou prezentována konkrétní řešení a možnosti z různých oblastí nábytkářské výroby. Odborníci na normy, dotace a soudní znalec také po celý den nabízejí možnost konzultací v poradenském centru Klastru českých nábytkářů.

Poslední den veletrhu (3.11, den odborného školství) je doprovodný program zacílen na možnosti pro absolventy středních odborných škol se zaměřením na stroje, zpracování dřeva, výrobu nábytku a řemesla. Představí se jim jak vysoké školy, tak potenciální zaměstnavatelé.

Veletrh WOOD-TEC 2017 je otevřen od 9 do 17 hodin, v pátek 3. listopadu do 16 hodin. Návštěvníci ho najdou v pavilonech A2 a V, zaparkovat mohou v areálu výstaviště v těsné blízkosti obou pavilonů. Základní vstupné (e-ticket) stojí 140 korun, na místě 180 korun. Zvýhodněné vstupné za 80 korun mají organizované školní skupiny. Pokud se na veletrh vypraví v pátek, mají vstup zdarma.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF