DRFG partnerem podnikatelského akcelerátoru OPIFER

Brno, 9. prosince 2014 - Investiční skupina DRFG se stala jedním z investorů v brněnském akcelerátoru podnikatelských nápadů OPIFER. Kapitál z investice, za který DRFG získala vlastnický podíl v Opifer Investments Ltd., využije akcelerátor k podpoře a realizaci vybraných inovativních projektů.

OPIFER se zaměřuje na projekty především z oblasti informačních, mobilních a dalších moderních technologií, přičemž spolupracuje s vysokými školami a výzkumnými institucemi v Brně i zahraničí. Projekty před přijetím do akcelerátoru procházejí několika výběrovými koly, přičemž jedním z hlavních kritérií je uplatnitelnost nápadu a potenciál růstu na globálním trhu.

„Součástí naší dlouhodobé investiční strategie je vybudovat v našem celkovém portfoliu i specializované portfolio projektů a firem s vysokým potenciálem zhodnocení. OPIFER svým zaměřením do tohoto specializovaného portfolia zapadá. Již dnes tam fungují první zajímavé firmy a věřím, že mnohé z nich budou pro OPIFER představovat významné zhodnocení prvotní investice. Navíc vidíme unikátní synergie mezi naším projektem UNIFER, který umožní firmám v OPIFERu využívat talentu nadaných brněnských vysokoškoláků, kteří naopak budou získávat cenné zkušenosti,“ uvedl Leoš Vídenský, výkonný ředitel DRFG zodpovědný za akvizice.

Akcelerátor OPIFER vznikl ve spolupráci s Private Equity investory s cílem pomáhat autorům podnikatelských nápadů na cestě budování životaschopného byznysu. Výměnou za podíly v nově zakládaných firmách OPIFER poskytuje v rané fázi podnikání vybraným talentům kromě financování a kancelářského zázemí také profesionální know-how v oblasti obchodu, vývoje, marketingu, projektového řízení nebo právního poradenství. Po dosažení fáze významného růstu podporovaných firem OPIFER odprodává své podíly dalším investorům.


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Vinařství Malanik

Veletrhy, konference a semináře

<<  Únor 2018  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1
  5  6  7  8
26    
Nejbližší akce
27.02. SALIMA..
27.02. SALIMA TECHNOLOGY..
27.02. MBK..
27.02. INTECO..
27.02. VINEX..
27.02. EmbaxPrint..
01.03. Festival chutí..
08.03. MOTOSALON..
09.03. OPTA..
15.03. Svět ženy..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN