V Brně zasedne Fórum hospodářského rozvoje sítě EUROCITIES

Brno, 14. září 2014 - Sdružení měst EUROCITIES je největší platformou pro spolupráci měst v Evropě. Ve dnech 22.–24. září se v Brně uskuteční zasedání Fóra hospodářského rozvoje (Economic Development Forum), které představuje významné setkání zástupců největších evropských měst z oblasti strategického plánování, ekonomického rozvoje a mezinárodních vztahů.

Ruce-podane-02.pg

Odborníci z celé Evropy se budou zajímat zejména o výzvy, kterým města čelí v novém programovém období EU 2014–2020, jednání v pracovních skupinách bude zaměřeno na rozvoj metropolitních oblastí, udržitelný rozvoj měst, regeneraci měst, konkurenceschopnost, inovační strategie i mezinárodní obchodní vztahy, malé a střední podnikání, atd. Neboť jsou to právě města, kde se nejčastěji rodí nové myšlenky, nápady a vzniká tvůrčí potenciál.

Program setkání je členěn do tří dnů, první den se uskuteční úvodní seminář zaměřený na spolupráci a rozvoj měst ve středoevropském regionu CENTROPE. V odpolední části proběhne plenární zasedání za účasti primátora Romana Onderky. Druhý den se uskuteční jednání v rámci jednotlivých pracovních skupin, a to v různých částech města tak, aby účastníci mohli na vlastní oči zhlédnout např. rozvoj Univerzitního kampusu v Bohunicích, výstavbu center excelence u Technologickém parku a VUT či regeneraci bytových domů v oblasti „Bronxu“. Následně se účastníci přemístí do Lednice, kde proběhne zasedání v gesci sekretariátu EUROCITIES týkající se interní agendy.

Fórum ukončí tematická konference „Přidaná hodnota metropolitních oblastí“, na které budou zástupci evropských i národních institucí, akademické i podnikatelské sféry diskutovat o přínosech velkých metropolí, a to nejen z ekonomického hlediska, ale i z pohledu kulturního, inovačního, sociálního nebo kvality života.

Marie Zezůlková, vedoucí Kanceláře strategie města MMB


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Listopad 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   5  6
  7  8  910111213
14151617
2122232425
282930    
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN