V Brně zasedne Fórum hospodářského rozvoje sítě EUROCITIES

Ruce-podane-02.pgBrno, 14. září 2014 - Sdružení měst EUROCITIES je největší platformou pro spolupráci měst v Evropě. Ve dnech 22.–24. září se v Brně uskuteční zasedání Fóra hospodářského rozvoje (Economic Development Forum), které představuje významné setkání zástupců největších evropských měst z oblasti strategického plánování, ekonomického rozvoje a mezinárodních vztahů.

Odborníci z celé Evropy se budou zajímat zejména o výzvy, kterým města čelí v novém programovém období EU 2014–2020, jednání v pracovních skupinách bude zaměřeno na rozvoj metropolitních oblastí, udržitelný rozvoj měst, regeneraci měst, konkurenceschopnost, inovační strategie i mezinárodní obchodní vztahy, malé a střední podnikání, atd. Neboť jsou to právě města, kde se nejčastěji rodí nové myšlenky, nápady a vzniká tvůrčí potenciál.

Program setkání je členěn do tří dnů, první den se uskuteční úvodní seminář zaměřený na spolupráci a rozvoj měst ve středoevropském regionu CENTROPE. V odpolední části proběhne plenární zasedání za účasti primátora Romana Onderky. Druhý den se uskuteční jednání v rámci jednotlivých pracovních skupin, a to v různých částech města tak, aby účastníci mohli na vlastní oči zhlédnout např. rozvoj Univerzitního kampusu v Bohunicích, výstavbu center excelence u Technologickém parku a VUT či regeneraci bytových domů v oblasti „Bronxu“. Následně se účastníci přemístí do Lednice, kde proběhne zasedání v gesci sekretariátu EUROCITIES týkající se interní agendy.

Fórum ukončí tematická konference „Přidaná hodnota metropolitních oblastí“, na které budou zástupci evropských i národních institucí, akademické i podnikatelské sféry diskutovat o přínosech velkých metropolí, a to nejen z ekonomického hlediska, ale i z pohledu kulturního, inovačního, sociálního nebo kvality života.

Marie Zezůlková, vedoucí Kanceláře strategie města MMB


Související články:

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Tiskárna Brno (CCB)