Na trhu s kancelářemi je z čeho vybírat

Brno, 3. června 2014 - Na brněnském trhu s kancelářskými prostory uplynulých letech došlo k velkým změnám. Brno změnilo svou tvář, jak v samotném centru města, tak i v jeho blízkosti vyrostla řada moderních administrativních center.

kancelare250

Trendy trhu v této oblasti jsou přitom zřejmé. Za standardní nabídku se již považují nejmoderněji vybavené prostory s nízkými provozními náklady,  nabídka dostatečného počtu parkovacích míst, kompletní služby facility managementu, široká nabídka služeb a samozřejmě i příznivá cena. Konkurence na trhu je velká a potenciální nájemníci či přímo kupci mají z čeho vybírat. S tím vším musí počítat pochopitelně i developeři, jiné než špičkové kancelářské či obchodní prostory na trhu nemají šanci. I tak některé stavby zůstávají zatím na papíře, jako například CD Palác na Benešové či Edison Centrum na Kolišti. Pojďme se však podívat na ty, které již stojí a které rozhodně mají co nabídnout!  


AZ tower

AZ Tower

V současnosti nejvyšší mrakodrap v České republice obsahuje dvě podzemní a třicet nadzemních podlaží, ve kterých se nachází přes 17 000 m2 obchodních, kancelářských a rezidenčních ploch. Ve dvou podzemních patrech zaparkuje 272 aut. V obchodní galerii, která prochází přes první tři podlaží budovy, se nachází atrium s recepcí, 14 obchody, kavárnou, restaurací, archívem a fitness centrem.

Kancelářské prostory naplňují 5. až 22. podlaží a jsou řešeny jako otevřené prostory s možností variabilního řešení vnitřní dispozice. Developerem projektu bylo uskupení firem Properity a PSJ, přičemž akciová společnost PSJ se zhostila i role generálního dodavatele stavby. Více na www.aztower.cz.

titanium2Business centrum Titanium

...je nejmodernějším komplexem administrativních budov v samotném centru Brna na Nových sadech. Nabízí 43 000 m² kancelářských ploch, 5 000 m² obchodních ploch a více než 400 parkovacích míst. Projekt v sobě skrývá také relaxační část v podobě vnitrobloku se zelení, parkem, letními zahrádkami restaurace a kavárny a také vodní plochou. Unikátnost projektu spočívá zejména v umístění, které umožňuje budovám vynikající dostupnost ze sítě běžné městské hromadné dopravy, z hlavních uzlů vlakového a autobusového spojení a také výbornou dostupnost z městského obchvatu a dálničních tahů. Více na www.titanium-brno.cz.

palac chlumeckych2Palác Chlumeckých

...je rekonstruovaným objektem v srdci Brna na České ulici. V objektu počítá investor, společnost MAGNUM, s vytvořením 2 540 m² pro obchodní prostory, 1 134 m² pro kanceláře a ateliéry a 1 720 m² bytových prostor, které ovšem nebudou na prodej, ale budou stejně jako obchody a kanceláře určeny jen k pronájmu.

Rekonstrukce budovy byla před několika týdny dokončena a vrátila paláci jeho historický vzhled, zatraktivněný jeho vysokou funkčností. Českou ulicí projde denně na sto tisíc lidí a zrekonstruovaný palác výrazně přispěje k jejímu pozitivnějšímu vnímání. Více na www.magnum.cz.

platiniumPlatinium

...je administrativním komplexem v širším centru Brna na Veveří ulici a má osm podlaží. Nabízí reprezentativní kancelářské prostory o výměře 165 m². Možnosti parkování v podzemích garážích.

FelicidadFelicidad

...je polyfunkční objekt v centru Brna na Křenové ulici. Nabízí obchodní, kancelářské a bytové jednotky k pronájmu od velikosti 35 m² do 145 m². Parkování v podzemích garážích.

Dotec asObchodní centrum DOTEC, a.s.

...se nachází na rozhraní Bohunic a Horních Heršpic v blízkosti dálničního nájezdu na D1. Kancelářské a skladové prostory jsou blízko centra a dálničních přivaděčů. Kvalitní nabídka za přijatelnou cenu.

Spielberk Office CentreSpielberk Office Centre

...je administrativní komplex na ulici Vídeňské těsně za řekou Svratkou, nabízející nejmodernější kancelářské prostory s dobrou dopravní dostupností na všechny klíčové dopravní tepny. V současnosti nabízí téměř 27 000 metrů čtverečních prostor. Více informací na www.spielberk.cz.    

 

AZ TowerAZ TOWER již rok nejvyšší budovou u nás

Nejvyšší budova v republice – AZ TOWER v Brně – v květnu oslaví své první narozeniny! K tomuto výročí proběhne společenská akce, která kromě shrnutí prvního roku života této brněnské dominanty nabídne kulturní program a každý ze zúčastněných obchodních subjektů dostane prostor pro svoji prezentaci.

Zájemci o moderní a prestižní kanceláře, obchody, ale i apartmány si mohou v této multifunkční budově vybrat jednotky k pronájmu i k prodeji. AZ TOWER nabízí na trhu komerčních nemovitostí také zcela ojedinělou variantu v podobě pronájmu prostor s předkupním právem, kdy část již uhrazeného nájemného může být odečtena z kupní ceny.

V několika podlažích současně probíhají dokončovací stavební práce pro nové klienty. Prostory se realizují vždy dle požadavku uživatele. Standardní poptávku představuje podlaží či jeho polovina s vlastním zázemím, ale projekt dokáže uspokojit i zájemce o menší celky či jednotlivé kanceláře. Touto flexibilitou je AZ TOWER příležitostí jak pro velké společnosti, tak pro dynamicky se rozvíjející menší firmy, popřípadě i pro drobnější investory do nemovitostí.

Obchodní pasáž je již téměř obsazena a zbývá doplnit poslední tři jednotky. Mezi nová lákadla pasáže se brzy zařadí kavárna a lékárna. Své služby veřejnosti již nabízí autosalón se servisem, fitness centrum s wellness a sálovými aktivitami, restaurace, prodejny oční optiky, luxusní postele a lůžkoviny, český výrobce nádobí, orientální koberce, kopírovací centrum a pojišťovna.

Stejně jako obchodní, tak i apartmánová část budovy AZ TOWER je již téměř plně obsazena. Z celkového počtu sedmnácti apartmánů zbývá naplnit poslední tři jednotky. Tyto apartmány mají dispozice 2+kk a 3+kk (od 58 m2 do 98 m2) a nabízejí úchvatný výhled na moravskou metropoli.

AZ TOWER je kromě své výšky také výjimečný svým architektonickým návrhem a nízkou spotřebou energií. Z těchto důvodů je také nominován do řady soutěží, které budou vyhodnoceny v průběhu dubna a května.

Exkluzivita projektu a kvalitní řešení prostor na míru jsou velmi ceněny jak současnými uživateli, tak i novými zájemci.

www.aztower.cz

Vyšlo v Brno Business & Style

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...