Jihomoravský Bioster vyvinul díky dotacím unikátní prostředek k léčbě ran

Brno, 1. října 2013 – Podpora z evropských fondů pomohla firmě Bioster vybudovat ve Veverské Bítýšce polyfunkční laboratoř, která umožnila rozšíření produktového portfolia firmy, a tím i další expanzi na zahraniční trhy. Nová generace vlhkého krytí urychluje léčbu dlouhodobě se nehojících ran a inovovaná, vstřebatelná forma hemostatik na bázi oxidované celulózy z Jihomoravského kraje pomáhá tuzemským i zahraničním lékařům stavět krvácení při chirurgických zákrocích.

surgery

Projekt Polyfunkční laboratoř Bioster získal 50% podporu z programu Potenciál, který je součástí Operačního programu Podnikání a inovace (OPPI). Celkem získala firma dotaci téměř 21 milionů korun. „Program Potenciál se v Jihomoravském kraji všeobecně těší velké oblibě. Evropskou podporu tady získalo celkem 90 projektů," říká ministr průmyslu a obchodu v demisi Jiří Cienciala s tím, že celková podpora těchto projektů přesáhne jednu miliardu korun.

Dotace pomohla společnosti Bioster vybudovat novou laboratoř, a rozšířit tak původní vývojové oddělení. Náklady na stavební úpravy a nákup nových technologií se vyšplhaly na 40 milionů korun. Nové pracoviště ale umožnilo další vývoj prostředků k zástavě krvácení z oxidované celulózy (Traumacel FAM) a představení světově prvního vlhkého krytí na bázi oxidované celulózy v kombinaci s kyselinou hyaluronovou (Traumacel Biodress H-Gel).

„Bioster je firmou, která do inovací svých produktů investuje pravidelně, ať už jde o náklady na výzkum nebo nákup nových technologií. Na vývoji spolupracuje také s akademickou sférou a konkrétními nemocnicemi. Z našeho pohledu jde o významný projekt, který je dobrou inspirací pro další podnikatele," říká o společnosti generální ředitel agentury CzechInvest Marian Piecha.

Firma z Veverské Bítýšky vidí přínos laboratoře i ve stabilizaci svého podnikání. „Cílem projektu bylo připravit nové produktové portfolio, a tím rozšířit nabídku společnosti o výrobky nejvyšší úrovně. Výsledky přispěly ke zvýšení konkurenceschopnosti a ekonomické stability společnosti a mají i významný společenský aspekt," vysvětluje Miloš Černianský, ředitel firmy.

Bioster, a.s. je tradičním českým výrobcem zdravotnických prostředků k léčbě dlouhodobě se nehojících ran a k zástavě krvácení Traumacel a Traumastem.

(red)


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  7  8
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF