Jihomoravský Bioster vyvinul díky dotacím unikátní prostředek k léčbě ran

Brno, 1. října 2013 – Podpora z evropských fondů pomohla firmě Bioster vybudovat ve Veverské Bítýšce polyfunkční laboratoř, která umožnila rozšíření produktového portfolia firmy, a tím i další expanzi na zahraniční trhy. Nová generace vlhkého krytí urychluje léčbu dlouhodobě se nehojících ran a inovovaná, vstřebatelná forma hemostatik na bázi oxidované celulózy z Jihomoravského kraje pomáhá tuzemským i zahraničním lékařům stavět krvácení při chirurgických zákrocích.

surgery

Projekt Polyfunkční laboratoř Bioster získal 50% podporu z programu Potenciál, který je součástí Operačního programu Podnikání a inovace (OPPI). Celkem získala firma dotaci téměř 21 milionů korun. „Program Potenciál se v Jihomoravském kraji všeobecně těší velké oblibě. Evropskou podporu tady získalo celkem 90 projektů," říká ministr průmyslu a obchodu v demisi Jiří Cienciala s tím, že celková podpora těchto projektů přesáhne jednu miliardu korun.

Dotace pomohla společnosti Bioster vybudovat novou laboratoř, a rozšířit tak původní vývojové oddělení. Náklady na stavební úpravy a nákup nových technologií se vyšplhaly na 40 milionů korun. Nové pracoviště ale umožnilo další vývoj prostředků k zástavě krvácení z oxidované celulózy (Traumacel FAM) a představení světově prvního vlhkého krytí na bázi oxidované celulózy v kombinaci s kyselinou hyaluronovou (Traumacel Biodress H-Gel).

„Bioster je firmou, která do inovací svých produktů investuje pravidelně, ať už jde o náklady na výzkum nebo nákup nových technologií. Na vývoji spolupracuje také s akademickou sférou a konkrétními nemocnicemi. Z našeho pohledu jde o významný projekt, který je dobrou inspirací pro další podnikatele," říká o společnosti generální ředitel agentury CzechInvest Marian Piecha.

Firma z Veverské Bítýšky vidí přínos laboratoře i ve stabilizaci svého podnikání. „Cílem projektu bylo připravit nové produktové portfolio, a tím rozšířit nabídku společnosti o výrobky nejvyšší úrovně. Výsledky přispěly ke zvýšení konkurenceschopnosti a ekonomické stability společnosti a mají i významný společenský aspekt," vysvětluje Miloš Černianský, ředitel firmy.

Bioster, a.s. je tradičním českým výrobcem zdravotnických prostředků k léčbě dlouhodobě se nehojících ran a k zástavě krvácení Traumacel a Traumastem.

(red)


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN