Polovina z nás pracuje na dálku. Kdy se přidá zbytek?

Brno, 3. září 2013 – Přestože výkonný ředitel jedné internetové společnosti s celosvětovou působností nedávno zakázal zaměstnancům práci z domova, nový průzkum společnosti Regus, globálního poskytovatele flexibilních pracovišť, ukazuje, že pro polovinu pracovní síly na celém světě je produktivní flexibilní práce již skutečností.

Manager-telefonuje thumb

Průzkum ukazatele globální ekonomiky společnosti Regus z roku 2013 ukazuje, že odborní pracovníci přikovaní ke stolu v kanceláři se brzy stanou menšinou. Průzkum společnosti Regus, zahrnující 26 000 manažerů v 90 zemích, odhalil, že 48 % z nich pracuje na dálku minimálně polovinu pracovního týdne. Konkrétně v České republice pracuje téměř polovina (49 %) výkonných pracovníků flexibilně alespoň polovinu týdne.

Někteří ředitelé mohou mít obavy, zda je možné zaměstnance na dálku motivovat a řídit. Podle průzkumu společnosti Regus ale 45 % českých respondentů (a 55 % celosvětově) uvedlo, že podle jejich názoru je efektivní řízení zaměstnanců pracujících na dálku snadno proveditelné a značná část firem vynakládá na řízení těchto zaměstnanců stále větší úsilí.

Rudd Doggen, výkonný ředitel společnosti Regus, k výsledkům průzkumu říká: „Flexibilní práce, pokud ji vedení společnosti správně využije, je přínosem pro všechny zainteresované. Podnikatelé, se kterými jsme hovořili, nám sdělili, že klíčovou roli v řízení na dálku hraje důvěra a svoboda. Pakliže je toto splněno, každý v něm vidí výhody a těmi jsou zejména vyšší produktivita, lepší udržení stávajících pracovníků a nižší provozní náklady.“

Průzkum společnosti Regus ukazuje, že 40 % společností v České republice (37 % celosvětově) využívá specifické systémy sledování efektivity a 42 % manažerů pracujících na dálku využívá pro komunikaci s týmy videohovory (43 % celosvětově).

Možnost flexibilní práce má obzvláště velký význam pro mladší zaměstnance. 45 % respondentů v České republice se domnívá, že mladší a méně zkušení zaměstnanci získají díky práci na dálku větší zodpovědnost.

Navíc existuje názor, že flexibilní práce vytváří nový druh interakce mezi manažery a členy jejich týmů. 50 % respondentů se domnívá, že řízení na dálku přispívá k profesionálnějším vztahům.

Klíčové údaje pro Českou republiku:

  • 49 % respondentů pracuje na dálku polovinu nebo větší část týdne,  
  • 45 % respondentů uvádí, že bezproblémové řízení na dálku je dosažitelný cíl, ale pouze za předpokladu, že manažeři projdou speciálním školením,
  • 51 % respondentů pokládá za důležitý prvek důvěru,   
  • 40 % společností používá pro sledování efektivity mobilních zaměstnanců hodnoticí systémy,  
  • 42 % respondentů využívá videokomunikaci mezi manažery a zaměstnanci,
  • 40 % respondentů se domnívá, že řízení na dálku umožňuje zachovat profesionálnější vztahy.

O průzkumu:

Během ledna 2013 bylo dotázáno více než 26 000 manažerů z více než 90 zemí. Všichni dotazovaní jsou uvedeni v globální databázi kontaktů společnosti Regus, která obsahuje přes 1 milion podnikatelů z celého světa a je vysoce reprezentativním vzorkem zkušených manažerů a vlastníků firem. Respondenti byli dotázáni na názor v souvislosti s řízením na dálku (tzv. remote management), zda někoho tímto způsobem řídí nebo zda jsou oni sami na dálku pracovně řízeni alespoň po nějakou dobu. Dále byli tázáni, zda a případně jaké postupy si museli v podnikání osvojit, aby mohli snadno využívat řízení na dálku. Průzkum byl proveden a zpracován nezávislou organizací MindMetre.

(red)


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN