V Brně startuje výukové IT centrum sdružení CZ.NIC

Brno 7. května 2013 - Akademie CZ.NIC, vzdělávací projekt sdružení CZ.NIC spravujícího českou národní doménu, nově otevírá i v Brně. První kurz věnovaný nastupujícímu internetovému protokolu IPv6 se v Brně uskuteční 28. května. Zájemci o účast na tomto kurzu se mohou registrovat již nyní, a to na internetových stránkách nic.cz/akademie. Akademie CZ.NIC nabízí možnost odborného vzdělávání v oblasti Internetu a internetových technologií, jimž se jiná výuková centra nevěnují vůbec nebo jen okrajově.

it-pocitac

„Osvěta v oblasti Internetu a internetových technologií je jedním z hlavních cílů sdružení CZ.NIC. To je také důvod, proč provozujeme speciální výukové centrum zaměřené na témata, která nemají pozornost jiných institucí. Školení věnovaná systému doménových jmen DNS, bezpečnostní technologii DNSSEC nebo IPv6 jsme dosud organizovali pouze v Praze. Nyní se mohou zájemci přihlásit také do Brna a do budoucna počítáme s tím, že bychom školili i v jiných městech  České republiky,“ uvedl Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.

Akademie CZ.NIC nenabízí jen kurzy pro internetové nadšence a profesionály, ale jeho možností mohou využít například také studenti nebo učitelé středních a vyšších odborných škol nebo gymnázií. Právě pro učitele ICT předmětů chystá Akademie CZ.NIC speciální kurz s názvem Internetové technologie pro pedagogické pracovníky, který je akreditovaný Ministerstvem školství (mládeže a tělovýchovy). Vzdělávací centrum správce české národní domény poskytuje i speciální kurzy pro specifické skupiny internetových uživatelů. Této nabídky v minulosti využili například zaměstnanci Akademie věd České republiky nebo Policie České republiky.

Více informací o Akademii CZ.NIC včetně nabídky kurzů nebo profilů přednášejících  najdou zájemci na internetových stránkách www.nic.cz/akademie. Pro školy je potom určen speciální web www.nic.cz/skoly. Aktivity akademie je možné sledovat také na Facebooku nebo prostřednictvím Twitteru.

O Akademii CZ.NIC

Specializované výukové centrum bylo otevřeno 1. dubna 2009. Akademie nabízí zájemcům možnost odborného vzdělávání v oblasti Internetu a internetových technologií. Kurzy umožňují účastníkům vyzkoušet si přednášenou látku v praxi, podělit se o zkušenosti s lektory, ale také s ostatními návštěvníky kurzů. Lektory Akademie CZ.NIC jsou zaměstnanci sdružení, vysokoškolští pedagogové nebo odborníci z praxe. Součástí pražského výukového centra je také laboratoř vybavená hardwarem a softwarem potřebným k testování a experimentování v rámci výuky. Více informací na internetové adrese www.nic.cz/akademie.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...