Kniha Spoluprací k úspěchu – praktická inspirace pro manažery a zaměstnance

Brno, 19. února 2013 - Na pulty knihkupectví přichází nová kniha Spoluprací k úspěchu aneb praktická inspirace pro manažery a zaměstnance kouče Rastislava Zachara. Lidský faktor patří mezi nejdůležitější ukazatele, které mají vliv na vývoj byznysu a kariéry. Ať už patříte do top managementu nebo jste podřízeným, v knize Spoluprací k úspěchu aneb praktická inspirace pro manažery a zaměstnance kouče a manažera Rastislava Zachara najdete několik desítek myšlenek, které vychází z jeho více než 18 leté praxe přednášení, konzultování a práce s lidmi.

Ruce-podane-01

Kniha vás dovede k zamyšlení nad vašimi současnými postoji, přístupy k práci a komunikací v týmu. Pokud chcete vyběhnout ze zažitých stereotypů a přinutit se k zamyšlení, jak některé aspekty ve své práci zdokonalit, bude vám tato kniha inspirací.

Kniha je rozdělená na dvě části, ve kterých autor oslovuje zvlášť manažery a zvlášť zaměstnance. Jednotlivé myšlenky jsou krátké, ale trefné a výstižně definované. Obě tyto skupiny tak mohou najít cestu, jak být pro sebe vzájemným přínosem. Kniha nemá za cíl učit manažery manipulovat a pracovníky kličkovat, ale přispět ještě více ke vzájemnému porozumění a spolupráci.

Ukázky z knihy:Rastislav-zachar-spolupraci-k-uspechu

  • Pro manažery: Existuje jeden velmi rozšířený blud: „Zaměstnanec je tou největší nákladovou položkou, tím zloduchem, který z firmy vynáší peníze.“ Toto není pravda. Zaměstnanec je ten, kdo generuje hodnoty, ze kterých si část vezme pro sebe a svou potřebu a zbytek zůstává firmě na její život. Pokud tomu tak není, podívejte se na prsty šéfovi, který toleruje lenivost pracovníků a neorganizuje skupinu směrem k efektivnímu výkonu.
  • Pro zaměstnance: Pokud pracujete v týmu, do kterého vaše vnitřní postoje, naladění, rychlost nebo hodnoty příliš nezapadají, zákonitě se budete muset přetvařovat a to vás bude hodně vyčerpávat. A i když vám bude daná práce po technologické i logické stránce připadat ideální, nebude vás naplňovat, pokud nebudete pracovat „mezi svými“.

O autorovi
Rastislav Zachar se narodil v roce 1969 v Trnavě na Slovensku. Po ukončení studia na vysoké škole pracoval jako obchodní manažer v počítačové firmě. V této době absolvoval trénink pro prodejce ve společnosti Business Success. Školení jej nadchlo natolik, že se v roce 1994 rozhodl pro firmu Business Success pracovat jako obchodník a konzultant. Po čtyřech letech převzal zodpovědnost za vedení celé společnosti. V oblasti vedení, organizace a celkového fungování patří mezi špičky v oboru.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN