Budova Tower B uspěla v soutěži zaměřené na udržitelný rozvoj

Brno, 18. prosince 2012 – Administrativní budova Tower B z brněnského komplexu Spielberk Office uspěla v soutěži CEE Green Building Awards. Téměř 200 profesionálů z realitního oboru ji ocenilo jako „zelenou" budovu splňující aktuální standardy udržitelného rozvoje.

towerB_fisa

„Ocenění není pouze úspěchem našeho projektu, ale je to i pozitivní signál pro Brno a okolí, které se může dostat do hledáčku nových investorů. Ti mohou profitovat z vynikajících podmínek, které region po všech stránkách nabízí," řekl Remon Vos, ředitel společnosti CTP, která provozuje kancelářský komplex Spielberk Office.

V soutěži zaměřené na realitní trh zemí bývalého východního bloku budova uspěla v kategorii Breeam Design-Phase Certificate. Jako jediná z 8 projektů ve své kategorii přitom získala certifikát Breeam se známkou Excellent. Ve stejné kategorii bylo dále oceněno 6 projektů nacházejících se na území Polska a jeden rumunský projekt. Všechny tyto projekty získaly certifikát s nižší úrovní.

Tower B je vysoká 85 metrů, má 20 podlaží a náleží k ní téměř 500 parkovacích míst. Již od zahájení prací na projektu byla budova navržena v souladu s aktuálními standardy na požadavky tzv. zelených budov.

Soutěž pořádala The Association of Green Building Professionals společně s portálem EuropaProperty.com.

(red), foto: Tower B (uprostřed) v komplexu Spielberk Office,  Roman Fiša


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...