Budova Tower B uspěla v soutěži zaměřené na udržitelný rozvoj

Brno, 18. prosince 2012 – Administrativní budova Tower B z brněnského komplexu Spielberk Office uspěla v soutěži CEE Green Building Awards. Téměř 200 profesionálů z realitního oboru ji ocenilo jako „zelenou" budovu splňující aktuální standardy udržitelného rozvoje.

towerB_fisa

„Ocenění není pouze úspěchem našeho projektu, ale je to i pozitivní signál pro Brno a okolí, které se může dostat do hledáčku nových investorů. Ti mohou profitovat z vynikajících podmínek, které region po všech stránkách nabízí," řekl Remon Vos, ředitel společnosti CTP, která provozuje kancelářský komplex Spielberk Office.

V soutěži zaměřené na realitní trh zemí bývalého východního bloku budova uspěla v kategorii Breeam Design-Phase Certificate. Jako jediná z 8 projektů ve své kategorii přitom získala certifikát Breeam se známkou Excellent. Ve stejné kategorii bylo dále oceněno 6 projektů nacházejících se na území Polska a jeden rumunský projekt. Všechny tyto projekty získaly certifikát s nižší úrovní.

Tower B je vysoká 85 metrů, má 20 podlaží a náleží k ní téměř 500 parkovacích míst. Již od zahájení prací na projektu byla budova navržena v souladu s aktuálními standardy na požadavky tzv. zelených budov.

Soutěž pořádala The Association of Green Building Professionals společně s portálem EuropaProperty.com.

(red), foto: Tower B (uprostřed) v komplexu Spielberk Office,  Roman Fiša


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN