První etapa projektu Vlněna dokončena

Brno, 15. října 2018 – Společnost CTP aktuálně dokončila první fázi projektu Vlněna v prostorách bývalé textilky v centru Brna. Největším nájemcem této fáze je firma Avast, která zde slavnostně otevřela 8 000 m2 moderních kanceláří. Po dokončení celého projektu, které je naplánováno na rok 2020, komplex poskytne plochy o velikosti 90 000m2.

vlnena nova brno ctp

Mezi další nájemce se řadí přední technologické společnosti jako je Moravia IT, STRV či Oracle. Vlněna nabídne také nové pracovní příležitosti a prostory až pro 10 000 lidí. Celková investice se odhaduje na necelých 160 milionů EUR. V centru Brna tak nyní vzniká nová éra evropského inženýrství a inovací.

V nově vybudovaných kancelářských prostorech hlásí CTP v současné době až 90%obsazenost.Vlněna nabízí nejmodernější zázemí využívající poslední technologické novinky na trhu. Zájem o pronájem proto mají zejména technologické a softwarové společnosti a start-upy vyhledávající atraktivní prostředí nedaleko centra Brna. V druhé fázi, jejíž dokončení je naplánováno na rok 2020, si klienti již rezervovali přes 30% prostor. Mezi prvními byl technologický gigant Oracle.

„Naprostá většina našich klientů, jsou společnosti zabývající se IT a moderními technologiemi. Prostory jim vyhovují, jak z hlediska nadstandardního vybavení, tak i lokalitou“, uvádí Jiří Kostečka, Senior Business Development Manager ze společnosti CTP a dodává: „Věříme, že v těchto místech budou jednou vznikat nadčasové produkty s celosvětovým dosahem a že jsme vytvořili prostor, který přispěje k renesanci evropského inženýrství a vynalézavosti."

nova vlnena brno ctp brno

Kanceláře Vlněna využívají technologie třetího tisíciletí i z hlediska udržitelnosti budov. Nechybí zde nejmodernější rekuperace tepla a vzduchu, komfortní a nízkoenergetické chlazení pro letní období, využití tepelných čerpadel či detailní měření spotřeby vody a prevence jejího úniku. Kanceláře, jejíž okolí nabízí relaxační a odpočinkové zóny a kompletní občanskou vybavenost jsou dobře dostupné jak městskou hromadnou dopravou, tak autem. Zajímavé a do okolí citlivě zasazené architektonické dílo vzniká ve spolupráci s týmem renomovaného architekta Václava Hlaváčka ze Studio acht.

„Jedná se o nejmodernější kanceláře na brněnském trhu. Budovu jsme stavěli tak, aby aspirovala na certifikaci BREEAM v úrovni Excellent, což je zárukou toho, že v komplexu se budou pracovníci nejen cítit dobře, ale budou pracovat ve zdravém a kreativním prostředí. Celý projekt dbá na trvalou udržitelnost,“ říká Kostečka. A dodává: „Plánujeme zde také například coworkingové centrum. Co se týká okolí komplexu, rádi bychom, aby venkovní plochy do budoucna sloužily pro různé kulturní akce a byly tak přínosem i pro širokou veřejnost.“


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...