Laboratoř v Modřicích má unikání přístroj pro diagnostiku nákaz

Brno, 14. prosince 2012 – Společnost synlab přestěhovala do nových prostor v modřickém CTParku i svoji poslední bakteriologickou laboratoř. Spolu s ní putoval do Modřic i špičkový přístroj pro analýzu mikroorganismů Maldi Biotyper, který výrazně urychluje a zpřesňuje diagnostiku u bakteriálních nákaz a usnadňuje tak práci lékařů, kteří výsledky laboratoře využívají.

laborator_vzorky

Laboratoř je díky přístroji schopna zpracovávat vzorky až 2 000 pacientů denně. „Maldi dokáže dodané vzorky po kultivaci zanalyzovat během pár minut, navíc je velmi přesný. S jeho pomocí tak můžeme identifikovat nákazy, které jsou konzervativními metodami jen velmi obtížně a hlavně zdlouhavě diagnostikovány," upozornil na přínosy přístroje pro laboratoř Miroslav Herden, generální ředitel synlab.

Nadstandardních a velmi detailních výsledků dosahuje Maldi nejen u bakterií, které jsou běžnými původci infekčních onemocnění, ale i u vzácných nebo nově popsaných bakteriálních druhů. „Zvláště v dnešní době, kdy v populaci stoupá rezistence vůči antibiotikům, je rychlá, přesná a detailní diagnostika bakteriálních onemocnění velmi významná pro efektivní léčbu. Pomáhá nám nejen přesně určit druh bakterie, ale zejména v souvislosti s velkým množstvím přirozených rezistencí bakterií k antibiotikům především rychle doporučit vhodnou léčbu, tím zkrátit dobu onemocnění a také snížit náklady na léčbu," dodala Eva Uhlířová, vedoucí sekce mikrobiologie, která s přístrojem denně pracuje.

Společnost synlab czech již dříve přesunula do Modřic laboratoř biochemie, hematologie, infekční sérologie a imunologie. V nové laboratoři v současnosti pracuje 50 pracovníků – převážně laboratorních odborníků. Z hlediska kapacity a komplexnosti poskytovaných vyšetření jde o největší laboratoř tohoto typu v Brně. A jednu z největších v České republice. Společnost synlab czech investovala do nové laboratoře přes 50 mil. Kč.

(red)


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF