Laboratoř v Modřicích má unikání přístroj pro diagnostiku nákaz

laborator_vzorkyBrno, 14. prosince 2012 – Společnost synlab přestěhovala do nových prostor v modřickém CTParku i svoji poslední bakteriologickou laboratoř. Spolu s ní putoval do Modřic i špičkový přístroj pro analýzu mikroorganismů Maldi Biotyper, který výrazně urychluje a zpřesňuje diagnostiku u bakteriálních nákaz a usnadňuje tak práci lékařů, kteří výsledky laboratoře využívají.

Laboratoř je díky přístroji schopna zpracovávat vzorky až 2 000 pacientů denně. „Maldi dokáže dodané vzorky po kultivaci zanalyzovat během pár minut, navíc je velmi přesný. S jeho pomocí tak můžeme identifikovat nákazy, které jsou konzervativními metodami jen velmi obtížně a hlavně zdlouhavě diagnostikovány," upozornil na přínosy přístroje pro laboratoř Miroslav Herden, generální ředitel synlab.

Nadstandardních a velmi detailních výsledků dosahuje Maldi nejen u bakterií, které jsou běžnými původci infekčních onemocnění, ale i u vzácných nebo nově popsaných bakteriálních druhů. „Zvláště v dnešní době, kdy v populaci stoupá rezistence vůči antibiotikům, je rychlá, přesná a detailní diagnostika bakteriálních onemocnění velmi významná pro efektivní léčbu. Pomáhá nám nejen přesně určit druh bakterie, ale zejména v souvislosti s velkým množstvím přirozených rezistencí bakterií k antibiotikům především rychle doporučit vhodnou léčbu, tím zkrátit dobu onemocnění a také snížit náklady na léčbu," dodala Eva Uhlířová, vedoucí sekce mikrobiologie, která s přístrojem denně pracuje.

Společnost synlab czech již dříve přesunula do Modřic laboratoř biochemie, hematologie, infekční sérologie a imunologie. V nové laboratoři v současnosti pracuje 50 pracovníků – převážně laboratorních odborníků. Z hlediska kapacity a komplexnosti poskytovaných vyšetření jde o největší laboratoř tohoto typu v Brně. A jednu z největších v České republice. Společnost synlab czech investovala do nové laboratoře přes 50 mil. Kč.

(red)


Související články:

Veletrhy, konference a semináře

<<  Říjen 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN