Honeywell otevřel špičkovou laboratoř pro testování ochranných pomůcek

Brno, 29. března 2018 - Honeywell otevřel ve svém centru výzkumu a vývoje Honeywell Technology Solutions (HTS) v Brně unikátní testovací laboratoř zaměřenou na testování osobních ochranných pracovních prostředků a prostředků kolektivní ochrany pro práci ve výškách. Do laboratoře investoval přes 15 milionů korun. Testovací kapacitou je jednou z největších laboratoří na světě, kterou Honeywell v rámci své globální sítě HTS provozuje.

honeywell brno laboratoř

Laboratoř slouží k testování širokého portfolia produktů určených k ochraně při práci ve výškách. Na speciální pádové věži mohou odborníci simulovat pády pracovníka z výšky a testovat odolnost postrojů, karabin, lan nebo brzd. Trhačka, unikátní drážkové kotvící pole a další specializované konstrukce a zařízení zase umožňují testovat odolnost bariér nebo kotvení na střechy a mosty. Ochranné systémy Honeywell zajišťují bezpečnost pracovníků po celém světě. Je jimi osazeno přes 4000 objektů včetně stadionů, zábavních parků, historických či futuristických budov.

„Pád představuje pro pracovníky, kteří se pohybují každodenně ve výškách, nejčastější riziko. Díky nové laboratoři můžeme nyní testovat a certifikovat celé portfolio produktů ochrany proti pádu stejně jako prototypů nových bezpečnostních prvků vyvinutých v brněnském výzkumném a vývojovém centru,“ říká Jiří Tomíček, viceprezident a generální ředitel společnosti Honeywell Technology Solutions v České republice a dodává: „Vedle špičkových nástrojů pro design ve virtuálním prostředí máme nyní možnost ověřit funkčnost složitých ochranných systémů v simulovaném prostředí. Oproti realitě jsou v nové laboratoři simulovány podstatně náročnější podmínky, což je z hlediska bezpečnosti lidí absolutní nutnost.

V nové laboratoři se bude vyhodnocovat efektivita výrobků zabraňujících pádu, měřit odolnost při pádu a pevnost různých součástí ochranných zařízeních. Inženýři společnosti Honeywell budou mít také možnost testovat a analyzovat prototypy výrobků z lehčích, pevnější a pružnějších materiálů, a také propojené systémy využívající software, které zaměstnancům poskytují ještě vyšší úroveň bezpečnosti.

„Ochranné pomůcky vyvinuté a otestované v Brně zachraňují životy pracovníkům po celém světě," uvádí Petr Gratz ředitel divize SPS společnosti Honeywell. „V laboratoři můžeme otestovat širokou škálu simulací a za extrémních podmínek zjistit, zda naše výrobky odolají i nejnáročnějším situacím. Patří sem testy, které vytvářejí síly srovnatelné s lokomotivou nákladního vlaku nebo pětinásobkem přetížení působící na astronauty při startu kosmické lodi," doplňuje Petr Gratz.

Honeywell je lídrem v oblasti bezpečnosti a osobních ochranných prostředků. Kromě celé řady řešení ochrany proti pádu zajišťuje v rámci průmyslové bezpečnosti komplexní řešení, která pomáhají organizacím spravovat bezpečnost na pracovišti, včetně osobních ochranných pomůcek pro ochranu zraku, sluchu a hlav pracovníků, ochrany dýchacích cest, softwaru, a monitorů hořlavých a toxických látek.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...