Polymer Institut Brno zprovoznil novou granulační linku za 12 milionů korun

Brno, 10. července 2012 – V Polymer Institutu Brno (PIB), který patří do skupiny Unipetrol, byla do zkušebního provozu uvedena nová granulační linka na výrobu širokého spektra koncentrátů aditiv. Bude tím umožněna efektivnější výroba s více než dvojnásobnou kapacitou, rozšíří se také spektrum vyráběných produktů. Investice do nové granulační linky činí 12 milionů korun.

granulacni-linka-polymer-institute-brno

„Kapacita nové granulační linky je oproti té původní vyšší, a proto očekáváme nárůst roční výroby koncentrátů na více než 1 000 tun ročně. Vždy se snažíme vycházet našim zákazníkům vstříc nejen z hlediska kvality produktů, ale i termínů dodávek. Díky výkonu linky, který je dvaapůlkrát vyšší než u té předchozí, budeme schopni dodací lhůty výrazně zkrátit,“ uvedl Karel Šula, vedoucí odboru marketing a obchod Polymer Institute Brno.

Převážnou část produktů vyráběných na granulační lince tvoří UV stabilizátory, které materiálům jako jsou například folie, pásky, vlákna a další výrobky, poskytují ochranu proti ultrafialovému záření. Druhým nejvýznamnějším produktem jsou barevné koncentráty pro řadu polymerních nosičů. Díky nové lince se také zvýší výroba tzv. kombibatchů, jejichž typickou aplikací jsou barevné koncentráty pro umělou trávu, z níž jsou vyráběna fotbalová hřiště a další sportovní plochy. Kromě toho budou na lince vyráběny i retardéry hoření, které nacházejí své uplatnění převážně v elektrotechnickém průmyslu.

Linka je tvořena dvoušnekovým extruderem s výkonem až 300 kg/h (záleží na typu zpracovávaného materiálu), má patery dávkovací váhy, je vybavena podvodní granulací a čerpadlem s kontinuální filtrací taveniny, což umožňuje vyrábět koncentráty pro náročnější aplikace, jako jsou vlákna nebo netkané textilie. Vyrobený granulát je dopravován podtlakovou pneumatickou dopravou do zásobníku produktu a dále pytlován na poloautomatické váze.

(red), foto: archiv PIB


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN