Polymer Institut Brno zprovoznil novou granulační linku za 12 milionů korun

Brno, 10. července 2012 – V Polymer Institutu Brno (PIB), který patří do skupiny Unipetrol, byla do zkušebního provozu uvedena nová granulační linka na výrobu širokého spektra koncentrátů aditiv. Bude tím umožněna efektivnější výroba s více než dvojnásobnou kapacitou, rozšíří se také spektrum vyráběných produktů. Investice do nové granulační linky činí 12 milionů korun.

granulacni-linka-polymer-institute-brno

„Kapacita nové granulační linky je oproti té původní vyšší, a proto očekáváme nárůst roční výroby koncentrátů na více než 1 000 tun ročně. Vždy se snažíme vycházet našim zákazníkům vstříc nejen z hlediska kvality produktů, ale i termínů dodávek. Díky výkonu linky, který je dvaapůlkrát vyšší než u té předchozí, budeme schopni dodací lhůty výrazně zkrátit,“ uvedl Karel Šula, vedoucí odboru marketing a obchod Polymer Institute Brno.

Převážnou část produktů vyráběných na granulační lince tvoří UV stabilizátory, které materiálům jako jsou například folie, pásky, vlákna a další výrobky, poskytují ochranu proti ultrafialovému záření. Druhým nejvýznamnějším produktem jsou barevné koncentráty pro řadu polymerních nosičů. Díky nové lince se také zvýší výroba tzv. kombibatchů, jejichž typickou aplikací jsou barevné koncentráty pro umělou trávu, z níž jsou vyráběna fotbalová hřiště a další sportovní plochy. Kromě toho budou na lince vyráběny i retardéry hoření, které nacházejí své uplatnění převážně v elektrotechnickém průmyslu.

Linka je tvořena dvoušnekovým extruderem s výkonem až 300 kg/h (záleží na typu zpracovávaného materiálu), má patery dávkovací váhy, je vybavena podvodní granulací a čerpadlem s kontinuální filtrací taveniny, což umožňuje vyrábět koncentráty pro náročnější aplikace, jako jsou vlákna nebo netkané textilie. Vyrobený granulát je dopravován podtlakovou pneumatickou dopravou do zásobníku produktu a dále pytlován na poloautomatické váze.

(red), foto: archiv PIB


Související články:

Veletrhy, konference a semináře

<<  Září 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF