Brno usiluje o větší spolupráci na poli mikroelektroniky

Brno, 11. prosince 2023 - Brněnští radní doporučili zastupitelům, aby na svém nadcházejícím zasedání schválili poskytnutí dotace zapsanému spolku Czech National Semiconductor Cluster. Ten sdružuje významné instituce z prostředí mikroelektroniky a polovodičů.

vodic polovodic cip

„Žijeme v době čipové. Bez čipů se neobejde telefon, počítač, auta, vstupní turnikety, pokladny supermarketů a vlastně žádná pokročilá technika. Vývoj a design čipů by se v blízké budoucnosti měl stát jedním z významných pilířů české ekonomiky. Brno má díky kvalitnímu technickému vzdělání a high-tech firmám dobrou výchozí pozici. I proto tu na konci loňského roku vznikl spolek Czech National Semiconductor Cluster, který je složen z významných aktérů zabývajících se výzkumem a výrobou čipů. Jsou mezi nimi například Vysoké učení technické v Brně, CEITEC, společnosti TESCAN či Thermo Fisher Scientific a další české špičkové univerzity a firmy. Dotací ve výši 2 miliony korun chceme podpořit počáteční fázi aktivit spolku. Cílem je získat větší nezávislost na čínské produkci čipů a vytvořit z Brna významné dějiště v rozvoji tohoto sektoru,“ uvedla zastupitelka města Brna pro oblast spolupráce s výzkumnými organizacemi Anna Putnová.

Neinvestiční dotaci bude projednávat Zastupitelstvo města Brna na zasedání 12. prosince.

Zdroj: TIS MMB, foto: Ingimage


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF