Brno bude hostit odborný seminář Hovory s informatiky

Brno, 6. června 2012 – V úterý 12. června se do brněnského sálu Milosrdných bratří sjedou IT odborníci z českých univerzit a firem, aby společně diskutovali nejen nad palčivými tématy české informatiky. Jedná se již o čtvrtý cyklus Hovorů s informatiky, který je součástí projektu Sociální síť informatiků v regionech ČR, jehož cílem je především podpora komunikace a spolupráce IT odborníků, firem a škol.

klavesnice

Informační a komunikační technologie se podílejí na rozvoji moderní společnosti. Neexistuje snad žádná oblast lidské činnosti, kam by nezasáhly. Zároveň přinášejí vysokou přidanou hodnotu. Zaměstnání v tomto oboru se považuje za jedno z nejperspektivnějších, přesto je v České republice podle loňského průzkumu Vysoké školy ekonomické nedostatek IT odborníků. Navíc z informací publikovaných v Digitální agendě EU vyplývá, že by v roce 2015 mohlo v celé Evropské unii chybět až 700 tisíc kvalifikovaných IT odborníků.

S možnostmi, které znalost informačních technologií přináší, jakých úspěchů česká výzkumná informatická pracoviště dosahují, ale také s jakými problémy (např. vzhledem k nedostatku kvalitních IT odborníků) se tento obor potýká, seznámí účastníky semináře zástupci akademické půdy a IT firem.

„Zajímavých témat, o kterých by se měla vést i celospolečenská diskuze, zazní v Brně mnoho. Seminář zahájí Miroslav Janeček, který představí Technologickou agenturu ČR a její možnosti podpory informatiky. Dalším z vystupujících bude například Karel Obluk, který promluví o možnostech spolupráce univerzit a firem. Zástupci informatických fakult se pochlubí úspěchy svých výzkumných pracovišť, ve fázi před spuštěním je webový portál Síť IT, který vyvíjí Matematicko-fyzikální fakulta UK a fakulta elektrotechniky ČVUT. Své aktivity představí Czech ICT Alliance, o podpoře startupů bude hovořit Jan Šedivý z ČVUT, o Centru excelence IT4Innovations profesor Ivo Vondrák z ostravské univerzity," představuje několik témat semináře Stanislav Žák z Ústavu informatiky Akademie věd.

Projekt Sociální síť informatiků v regionech ČR vznikl v rámci Operačního programu Vzdělání pro konkurenceschopnost pod záštitou MŠMT. Je financován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR. Na projektu se podílí několik partnerů: MFF UK, VŠE, FEL ČVUT, Ústav informatiky Akademie věd a další instituce. Cílem projektu je zlepšit úroveň oboru ICT v ČR a jeho vnitřního fungování (sdílení informací, znalostí, trendů, komunikace uvnitř odborné komunity). V rámci projektu zároveň vzniká řada aktivit – např. průzkum VŠE, webový portál Síť IT, konají se různé konference či semináře apod.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN