Brno bude hostit odborný seminář Hovory s informatiky

Brno, 6. června 2012 – V úterý 12. června se do brněnského sálu Milosrdných bratří sjedou IT odborníci z českých univerzit a firem, aby společně diskutovali nejen nad palčivými tématy české informatiky. Jedná se již o čtvrtý cyklus Hovorů s informatiky, který je součástí projektu Sociální síť informatiků v regionech ČR, jehož cílem je především podpora komunikace a spolupráce IT odborníků, firem a škol.

klavesnice

Informační a komunikační technologie se podílejí na rozvoji moderní společnosti. Neexistuje snad žádná oblast lidské činnosti, kam by nezasáhly. Zároveň přinášejí vysokou přidanou hodnotu. Zaměstnání v tomto oboru se považuje za jedno z nejperspektivnějších, přesto je v České republice podle loňského průzkumu Vysoké školy ekonomické nedostatek IT odborníků. Navíc z informací publikovaných v Digitální agendě EU vyplývá, že by v roce 2015 mohlo v celé Evropské unii chybět až 700 tisíc kvalifikovaných IT odborníků.

S možnostmi, které znalost informačních technologií přináší, jakých úspěchů česká výzkumná informatická pracoviště dosahují, ale také s jakými problémy (např. vzhledem k nedostatku kvalitních IT odborníků) se tento obor potýká, seznámí účastníky semináře zástupci akademické půdy a IT firem.

„Zajímavých témat, o kterých by se měla vést i celospolečenská diskuze, zazní v Brně mnoho. Seminář zahájí Miroslav Janeček, který představí Technologickou agenturu ČR a její možnosti podpory informatiky. Dalším z vystupujících bude například Karel Obluk, který promluví o možnostech spolupráce univerzit a firem. Zástupci informatických fakult se pochlubí úspěchy svých výzkumných pracovišť, ve fázi před spuštěním je webový portál Síť IT, který vyvíjí Matematicko-fyzikální fakulta UK a fakulta elektrotechniky ČVUT. Své aktivity představí Czech ICT Alliance, o podpoře startupů bude hovořit Jan Šedivý z ČVUT, o Centru excelence IT4Innovations profesor Ivo Vondrák z ostravské univerzity," představuje několik témat semináře Stanislav Žák z Ústavu informatiky Akademie věd.

Projekt Sociální síť informatiků v regionech ČR vznikl v rámci Operačního programu Vzdělání pro konkurenceschopnost pod záštitou MŠMT. Je financován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR. Na projektu se podílí několik partnerů: MFF UK, VŠE, FEL ČVUT, Ústav informatiky Akademie věd a další instituce. Cílem projektu je zlepšit úroveň oboru ICT v ČR a jeho vnitřního fungování (sdílení informací, znalostí, trendů, komunikace uvnitř odborné komunity). V rámci projektu zároveň vzniká řada aktivit – např. průzkum VŠE, webový portál Síť IT, konají se různé konference či semináře apod.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...