Potravinářské veletrhy v Brně představí téměř tisícovku vystavovatelů

Brno, 26. února 2012 (MEDIAFAX) - Na brněnském výstavišti se od úterý 28. února do 2. března konají mezinárodní potravinářské veletrhy Salima, MBK, Inteco a Vinex. Doprovázet je bude veletrh obalů a obalových technologií Embax. Informoval o tom marketingový manažer akcí Jan Šmíd. Potravinářské veletrhy v Brně jsou ucelenou přehlídkou novinek v širokém spektru zpracovatelského průmyslu. Na jediném místě vystavují producenti potravin a nápojů i dodavatelé jejich technologií, společnosti z oborů mlynářství, pekařství a cukrářství, vinaři i dodavatelé technologií a zařízení pro obchod, hotely a veřejné stravování.

vinex

Souběžně se na brněnském výstavišti koná také veletrh obalů a obalových technologií Embax, jehož nabídka přímo navazuje na potravinářský průmysl. Celkově se v rámci potravinářských veletrhů letos prezentuje 960 vystavujících firem a zastoupených značek z 26 zemí.

Potravinářské veletrhy se na brněnském výstavišti konají každé dva roky. Letošní ročník je charakteristický vysokým podílem technologií, které prezentuje přibližně 70 procent vystavovatelů. Počet firem vystavujících potravinářské stroje a technologie ve srovnání s posledním ročníkem vzrostl téměř o třetinu. Zbývajících 30 procent vystavovatelů tvoří dodavatelé potravin a nápojů, kteří se rekrutují především z řad malých a středních firem. Zatímco technologie obsazují největší a nejmodernější pavilon P, finálním produktům patří pavilon V.

"Oficiální expozice v roce 2012 otevírají Brazílie, Chorvatsko, Itálie, Kanada, Maďarsko, Německo, Polsko, Rakousko, Slovensko a Velká Británie. Zároveň je stejně jako v minulých letech očekáván vysoký zájem zahraničních návštěvníků. Předem jsou ohlášeny zahraniční obchodní delegace ze Slovenska, Německa, Běloruska, Maďarska a Rakouska," vyjmenoval Šmíd.

I letos se v rámci veletrhu uskuteční mezinárodní konference Food Forum, tentokrát na téma "Cesty k udržení produkce potravin, kvalita potravin a rozvoj lokálních a regionálních trhů". Za českou stranu se ho zúčastní ministr zemědělství Petr Bendl, prezident Potravinářské komory ČR Miroslav Toman a prezident Agrární komory ČR Jan Veleba. Zahraniční delegace přijedou ze Slovenska, Polska, Maďarska, Slovinska, Bulharska, Rumunska a Litvy.

V plánu je i zasedání ministrů zemí V4 + 3 (Slovinsko, Bulharsko, Rumunsko), a to na téma "Reforma společné zemědělské politiky".

Na souběžném veletrhu obalů a obalových technologií Embax se představí 125 vystavujících firem z 16 zemí a jejich expozice obsadí čistou výstavní plochu 2850 metrů čtverečních. Centrem prezentace obalů, obalových technologií a materiálů je stejně jako v roce 2010 pavilon F. Návštěvníky v něm čeká přehlídka technologií pro značení a potisk škály materiálů, sterilizátorů a robotických paletizátorů nové generace, balicích strojů s vyšší produktivitou a nižšími provozními náklady i výkonné páskovací techniky. Dodavatelé obalových materiálů představí novinky s lepšími užitnými vlastnostmi. Mezi exponáty nechybí ani technologie pro řízení a automatizaci výroby nebo identifikační systémy v logistice.

Libor Popela, foto: BVV

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  7  8
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF