Potravinářské veletrhy v Brně představí téměř tisícovku vystavovatelů

Brno, 26. února 2012 (MEDIAFAX) - Na brněnském výstavišti se od úterý 28. února do 2. března konají mezinárodní potravinářské veletrhy Salima, MBK, Inteco a Vinex. Doprovázet je bude veletrh obalů a obalových technologií Embax. Informoval o tom marketingový manažer akcí Jan Šmíd. Potravinářské veletrhy v Brně jsou ucelenou přehlídkou novinek v širokém spektru zpracovatelského průmyslu. Na jediném místě vystavují producenti potravin a nápojů i dodavatelé jejich technologií, společnosti z oborů mlynářství, pekařství a cukrářství, vinaři i dodavatelé technologií a zařízení pro obchod, hotely a veřejné stravování.

vinex

Souběžně se na brněnském výstavišti koná také veletrh obalů a obalových technologií Embax, jehož nabídka přímo navazuje na potravinářský průmysl. Celkově se v rámci potravinářských veletrhů letos prezentuje 960 vystavujících firem a zastoupených značek z 26 zemí.

Potravinářské veletrhy se na brněnském výstavišti konají každé dva roky. Letošní ročník je charakteristický vysokým podílem technologií, které prezentuje přibližně 70 procent vystavovatelů. Počet firem vystavujících potravinářské stroje a technologie ve srovnání s posledním ročníkem vzrostl téměř o třetinu. Zbývajících 30 procent vystavovatelů tvoří dodavatelé potravin a nápojů, kteří se rekrutují především z řad malých a středních firem. Zatímco technologie obsazují největší a nejmodernější pavilon P, finálním produktům patří pavilon V.

"Oficiální expozice v roce 2012 otevírají Brazílie, Chorvatsko, Itálie, Kanada, Maďarsko, Německo, Polsko, Rakousko, Slovensko a Velká Británie. Zároveň je stejně jako v minulých letech očekáván vysoký zájem zahraničních návštěvníků. Předem jsou ohlášeny zahraniční obchodní delegace ze Slovenska, Německa, Běloruska, Maďarska a Rakouska," vyjmenoval Šmíd.

I letos se v rámci veletrhu uskuteční mezinárodní konference Food Forum, tentokrát na téma "Cesty k udržení produkce potravin, kvalita potravin a rozvoj lokálních a regionálních trhů". Za českou stranu se ho zúčastní ministr zemědělství Petr Bendl, prezident Potravinářské komory ČR Miroslav Toman a prezident Agrární komory ČR Jan Veleba. Zahraniční delegace přijedou ze Slovenska, Polska, Maďarska, Slovinska, Bulharska, Rumunska a Litvy.

V plánu je i zasedání ministrů zemí V4 + 3 (Slovinsko, Bulharsko, Rumunsko), a to na téma "Reforma společné zemědělské politiky".

Na souběžném veletrhu obalů a obalových technologií Embax se představí 125 vystavujících firem z 16 zemí a jejich expozice obsadí čistou výstavní plochu 2850 metrů čtverečních. Centrem prezentace obalů, obalových technologií a materiálů je stejně jako v roce 2010 pavilon F. Návštěvníky v něm čeká přehlídka technologií pro značení a potisk škály materiálů, sterilizátorů a robotických paletizátorů nové generace, balicích strojů s vyšší produktivitou a nižšími provozními náklady i výkonné páskovací techniky. Dodavatelé obalových materiálů představí novinky s lepšími užitnými vlastnostmi. Mezi exponáty nechybí ani technologie pro řízení a automatizaci výroby nebo identifikační systémy v logistice.

Libor Popela, foto: BVV

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN