Marketingové a informační centrum v Brně spojí síly s podobným zařízením v Trnavě

Brno, 14. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Marketingové a informační centrum klastru pro podporu inovativních technologií v Brně se spojí s obdobným centrem v Trnavě. Jejich náplní je poradenství a pomoc v realizaci a využívání inovačních a zelených technologií, řekl ve středu Jiří Frolec z jihomoravské hospodářské komory. Centrum zahájilo v Brně činnost ve druhé polovině letošního roku. "Stalo se zatím nejviditelnější částí mezinárodního projektu s názvem Vytvorenie slovensko-českého klastra pre podporu inovatívnych technológii v cezhraničnom regióne," uvedl Frolec s tím, že projekt spolufinancuje Evropská unie z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

mikroskop250

Klastr, nebo-li skupinu vzájemně propojených firem a institucí v konkrétním oboru, vybudovala Univerzita Cyrila a Metoda v Trnavě a Krajská hospodářská komora Jihomoravského kraje. "Cílem klastru je propagace, popularizace a pomoc při zavádění inovačních technologií ve firmách, rozvíjejících své aktivity v příhraničních regionech obou zemí," vysvětlil Frolec.

Po propojení brněnského centra s trnavským budou obě poskytovat poradenství a praktickou pomoc v realizaci a využívání inovačních a zelených technologií. "Mají počítačovou a komunikační techniku k efektivnímu sběru a zprostředkování cíleně shromažďovaných dat. Součástí center zanedlouho budou také menší knihovny, specializované na danou problematiku. Obě již pravidelně organizují brífinky o aktualitách v rámci projektu a nových trendech v zelených technologiích," řekl Frolec.

Vedle uvedených aktivit center a odborných konferencí se konají také dvoudenní podnikatelské mise pro příslušné odborníky z příhraničních firem. První mise se na konci listopadu v Žilině zúčastnila asi třicítka firem.

Lenka Horáková

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN