Skupina Cyrrus pohltila brněnskou společnost Borgen concept

Praha/Brno, 8. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Skupina Cyrrus fúzí s brněnskou společností Borgen concept a založením společnosti Cyrrus Advisory rozšířila své portfolio o oblast grantů a dotací. Skupina o tom informovala v úterý. Borgen concept se zaměřuje na rozvoj a správu společností a neziskových organizací, provozuje také internetový portál Dotacni.info. Svoji činnost zahájila v roce 2010 a od té doby poskytuje služby v oblasti grantového poradenství, zpracování žádostí o dotace a služby. Společnost sídlí v Brně a kancelář provozuje také v Bruselu.

Ruce-podane-01

"S ohledem na předpokládaný trend orientace evropských dotací směrem k vratným půjčkám a garancím a většímu zaměření na MSP, které by se mělo naplno projevit v následujícím programovém období 2014-2020, jsme se rozhodli vstoupit do tohoto odvětví. Přestože granty a dotace stály doposud spíše na okraji našich zájmů, chceme být včas připraveni na nové možnosti, které se budou otevírat," vysvětlil ředitel pražské pobočky makléřské společnosti Cyrrus a místopředseda představenstva Cyrrus Advisory Jan Procházka.

Společnost Cyrrus byla založena v roce 1998 a o dva roky později se stala členem a akcionářem Burzy cenných papírů Praha. Od roku 2007 je rovněž členem Varšavské burzy.

Libor Popela

Související články: