MSV: Rakousko na veletrhu reprezentují čtyři desítky firem

Brno, 4. října 2011 (MEDIAFAX) - Rakousko patří se čtyřiceti vystavujícími firmami k největším zahraničním účastníkům letošního mezinárodního strojírenského veletrhu (MSV) v Brně. Informoval o tom marketingový manažer akce Jiří Erlebach.

Rakouska-vlajka

Z toho ve skupinové rakouské expozici vystavuje osm firem, a to z oborů jako výroba ložisek, kalení, pájení, kování, dopravní technika nebo zvedací systémy. Mezi nimi figuruje i například společnost Emma, která dodává dopravníkové systémy nebo Keba která se zaměřuje na automatizaci strojů a robotických zařízení.

„Každý rok se zde prezentuje mezi čtyřiceti a šedesáti rakouskými firmami,“ konstatoval na strojírenském veletrhu obchodní rada Rakouského velvyslanectví v České republice Nicolaus Seiwald.

Pro Rakousko je Česká republika v současné době čtvrtým nejvýznamnějším obchodním partnerem a vůbec největším v zemích střední a východní Evropy. Nejdůležitější položkou vzájemné obchodní výměny je právě strojírenství, když plná třetina rakouského exportu na český trh spadá do kategorie strojírenské výroby a technologií. V oblasti strojírenství loni dosáhl rakouský export do České republiky objemu 1,25 mld. eur (31,1 mld. Kč), což je meziročně o 15 procent více.

„Ještě lepší je výsledek za letošní první pololetí, kdy export v kategorii strojírenských produktů meziročně vzrostl o 27 procent. Ve stejné době významně vzrostl také český strojírenský export do Rakouska, a to o 22 procent,“ doplnil Seiwald.

V pořadí 53. Mezinárodní strojírenský veletrh se v Brně koná od 3. do 7. října 2011. Na akci vystavuje přibližně 1600 firem. V roce 2010 přijelo na brněnské výstaviště vystavovat 1457 firem, jejich expozice zabraly plochu o rozloze přes 42 tisíc metrů čtverečních. Na výstaviště si tehdy našlo cestu více než 71 tisíc návštěvníků.

Libor Popela

Související články: