Martin Jahn na MSV "oznámkoval" Nečasovu vládu čtyřkou

msv_2010250Praha, 3. října 2011 (MEDIAFAX) - Hodnocení české vlády z pohledu uměleckého dojmu je podle prezidenta Sdružení automobilového průmyslu ČR Martina Jahna za čtyři. Jahn to sdělil v pondělí na sněmu Svazu průmyslu a dopravy ČR v rámci strojírenského veletrhu. 

"První oblast v hodnocení vlády je snaha o množství předkládaných změn. Tam jsme se rozhodli udělit jedna mínus, protože v oblasti zákonů, které přicházejí do parlamentu, v tomto je vláda opravdu rekordní. To určitě oceňujeme," sdělil Jahn.

"Pokud jde o kvalitu předkládaných materiálů, tam jsme se rozhodli udělit dvě mínus. Co si máme myslet o zákonech, které je potřeba novelizovat už v době, kdy prochází schvalovacím procesem v poslanecké sněmovně," nastínil prezident.

Poslední hodnocenou oblastí je podle něj něco, co by se dalo nazvat jako umělecký dojem. "Tady s přimhouřenýma očima udělujeme čtyřku, protože to, co se děje ve vládě v oblasti vnitřní komunikace i komunikace navenek, to je pro nás těžko pochopitelné," uvedl Jahn.

Jak dále uvedl, cílem vlády má být snížit schodek státního rozpočtu pod tři procenta hrubého domácího produktu (HDP). "I v době škrtů je třeba škrtat tam, kde to neomezí prorůstové výdaje," prohlásil Jahn. Jak dále sdělil, stát nemá šetřit například v oblasti aplikovaného výzkumu a vývoje. Větší podpora by měla podle něj plynout do technického školství.

Stát podle něj učinil řadu kroků pro zlepšení podnikatelského prostředí, měl by v tom ale pokračovat. Jak uvedl, nestojí to mnoho finančních prostředků. Prostor pro zlepšení je podle Jahna například v chování státních úředníků, ti by podnikatelům měli pomáhat, ne jim komplikovat život.

53. Mezinárodní strojírenský veletrh se v Brně koná od 3. do 7. října 2011. V roce 2010 přijelo na brněnské výstaviště vystavovat 1457 firem, jejich expozice zabraly plochu o rozloze přes 42 tisíc metrů čtverečních. Na výstaviště si tehdy našlo cestu více než 71 tisíc návštěvníků.

Libor Popela

Související články:

Veletrhy, konference a semináře

<<  Říjen 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN