Martin Jahn na MSV "oznámkoval" Nečasovu vládu čtyřkou

Praha, 3. října 2011 (MEDIAFAX) - Hodnocení české vlády z pohledu uměleckého dojmu je podle prezidenta Sdružení automobilového průmyslu ČR Martina Jahna za čtyři. Jahn to sdělil v pondělí na sněmu Svazu průmyslu a dopravy ČR v rámci strojírenského veletrhu. 

msv_2010250

"První oblast v hodnocení vlády je snaha o množství předkládaných změn. Tam jsme se rozhodli udělit jedna mínus, protože v oblasti zákonů, které přicházejí do parlamentu, v tomto je vláda opravdu rekordní. To určitě oceňujeme," sdělil Jahn.

"Pokud jde o kvalitu předkládaných materiálů, tam jsme se rozhodli udělit dvě mínus. Co si máme myslet o zákonech, které je potřeba novelizovat už v době, kdy prochází schvalovacím procesem v poslanecké sněmovně," nastínil prezident.

Poslední hodnocenou oblastí je podle něj něco, co by se dalo nazvat jako umělecký dojem. "Tady s přimhouřenýma očima udělujeme čtyřku, protože to, co se děje ve vládě v oblasti vnitřní komunikace i komunikace navenek, to je pro nás těžko pochopitelné," uvedl Jahn.

Jak dále uvedl, cílem vlády má být snížit schodek státního rozpočtu pod tři procenta hrubého domácího produktu (HDP). "I v době škrtů je třeba škrtat tam, kde to neomezí prorůstové výdaje," prohlásil Jahn. Jak dále sdělil, stát nemá šetřit například v oblasti aplikovaného výzkumu a vývoje. Větší podpora by měla podle něj plynout do technického školství.

Stát podle něj učinil řadu kroků pro zlepšení podnikatelského prostředí, měl by v tom ale pokračovat. Jak uvedl, nestojí to mnoho finančních prostředků. Prostor pro zlepšení je podle Jahna například v chování státních úředníků, ti by podnikatelům měli pomáhat, ne jim komplikovat život.

53. Mezinárodní strojírenský veletrh se v Brně koná od 3. do 7. října 2011. V roce 2010 přijelo na brněnské výstaviště vystavovat 1457 firem, jejich expozice zabraly plochu o rozloze přes 42 tisíc metrů čtverečních. Na výstaviště si tehdy našlo cestu více než 71 tisíc návštěvníků.

Libor Popela

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN