Na brněnském výstavišti začne strojírenský veletrh

Brno, 3. října 2011 (MEDIAFAX) - Přibližně 1600 firem se od pondělí představí návštěvníkům na brněnském výstavišti v rámci mezinárodního strojírenského veletrhu (MSV). Jak informovali organizátoři akce, z celkového počtu bude zhruba třetina firem ze zahraničí.

Na MSV se letos díky ekonomickému oživení podle pořadatelů vracejí některé podniky, které zde vystavovaly naposledy v roce 2008. Další rozšiřují své výstavní plochy a přivážejí více exponátů.

„Většina hal byla již týdny před zahájením vyprodána do posledního místa. Známkou zvýšeného zájmu jsou také čekací listiny, které jsme v minulých dvou letech nepotřebovali. Navíc je jisté, že pro všechny pozdní zájemce, kteří by chtěli vystavovat na kryté ploše, letos místo mít nebudeme,“ nastínil ředitel MSV Jiří Rousek.

Obráběcí a tvářecí technika bude na MSV k vidění především v největším pavilonu P, kde rozsáhlé expozice slibují zajímavé strojní exponáty. Například společnost Kovosvit MAS bude prezentovat svoji novinku roku - pětiosé multifunkční centrum MCU 630VT 5X s možností soustružení.

Zájemci o obráběcí a tvářecí techniku se letos seznámí také s nabídkou několika desítek nových vystavovatelů, mezi nimi také společnosti Yamazaki Mazak Central Europe. Někteří tradiční účastníci se na veletrh vracejí po třech letech a další jako Strojírna Tyc, Itax Precision nebo Agie Charmilles podstatně rozšiřují své stánky, takže letošní prezentace obráběcích a tvářecích strojů bude rozsáhlejší než na loňském specializovaném veletrhu IMT.

Vedle strojů nebudou chybět ani netradiční exponáty. Například výrobce tvářecích strojů a kovacích lisů ŽĎAS, který letos slaví šedesát let od založení, bude do expozice zvát unikátní zvonkohrou o devíti zvonech. Byla vyrobena na počest zvonu, který byl prvním firemním odlitkem z roku 1951, a její zvuk ovládá počítač.

Společně s MSV proběhne také 6. ročník mezinárodního veletrhu Transport a Logistika, akce se koná jednou za dva roky. Přehlídky dopravních a logistických výrobků, technologií a služeb se zúčastní přibližně 120 firem, mezi nimi třetina zahraničních.

53. Mezinárodní strojírenský veletrh se v Brně uskuteční od 3. do 7. října 2011. V roce 2010 přijelo na brněnské výstaviště vystavovat 1457 firem, jejich expozice zabraly plochu o rozloze přes 42 tisíc metrů čtverečních. Na výstaviště si tehdy našlo cestu více než 71 tisíc návštěvníků.

Libor Popela

Související články:

Veletrhy, konference a semináře

<<  Září 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Šalina 300x250