Na brněnském výstavišti začne strojírenský veletrh

Brno, 3. října 2011 (MEDIAFAX) - Přibližně 1600 firem se od pondělí představí návštěvníkům na brněnském výstavišti v rámci mezinárodního strojírenského veletrhu (MSV). Jak informovali organizátoři akce, z celkového počtu bude zhruba třetina firem ze zahraničí.

MSV-2011

Na MSV se letos díky ekonomickému oživení podle pořadatelů vracejí některé podniky, které zde vystavovaly naposledy v roce 2008. Další rozšiřují své výstavní plochy a přivážejí více exponátů.

„Většina hal byla již týdny před zahájením vyprodána do posledního místa. Známkou zvýšeného zájmu jsou také čekací listiny, které jsme v minulých dvou letech nepotřebovali. Navíc je jisté, že pro všechny pozdní zájemce, kteří by chtěli vystavovat na kryté ploše, letos místo mít nebudeme,“ nastínil ředitel MSV Jiří Rousek.

Obráběcí a tvářecí technika bude na MSV k vidění především v největším pavilonu P, kde rozsáhlé expozice slibují zajímavé strojní exponáty. Například společnost Kovosvit MAS bude prezentovat svoji novinku roku - pětiosé multifunkční centrum MCU 630VT 5X s možností soustružení.

Zájemci o obráběcí a tvářecí techniku se letos seznámí také s nabídkou několika desítek nových vystavovatelů, mezi nimi také společnosti Yamazaki Mazak Central Europe. Někteří tradiční účastníci se na veletrh vracejí po třech letech a další jako Strojírna Tyc, Itax Precision nebo Agie Charmilles podstatně rozšiřují své stánky, takže letošní prezentace obráběcích a tvářecích strojů bude rozsáhlejší než na loňském specializovaném veletrhu IMT.

Vedle strojů nebudou chybět ani netradiční exponáty. Například výrobce tvářecích strojů a kovacích lisů ŽĎAS, který letos slaví šedesát let od založení, bude do expozice zvát unikátní zvonkohrou o devíti zvonech. Byla vyrobena na počest zvonu, který byl prvním firemním odlitkem z roku 1951, a její zvuk ovládá počítač.

Společně s MSV proběhne také 6. ročník mezinárodního veletrhu Transport a Logistika, akce se koná jednou za dva roky. Přehlídky dopravních a logistických výrobků, technologií a služeb se zúčastní přibližně 120 firem, mezi nimi třetina zahraničních.

53. Mezinárodní strojírenský veletrh se v Brně uskuteční od 3. do 7. října 2011. V roce 2010 přijelo na brněnské výstaviště vystavovat 1457 firem, jejich expozice zabraly plochu o rozloze přes 42 tisíc metrů čtverečních. Na výstaviště si tehdy našlo cestu více než 71 tisíc návštěvníků.

Libor Popela

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN