Český výzkum zaujal Austrálii, chystají se společné projekty

Praha, 18. července 2011 - Konkrétní podobu společných projektů, financování a návštěvy australských protějšků začali řešit hned po návratu do České republiky účastníci Česko-australských technologických dnů. Konaly se minulý týden v australském Melbourne. O český výzkum a vývoj v oblasti automobilového průmyslu projevily zájem australské univerzity i soukromé firmy.

Vedci

"České firmy a výzkumné organizace nebo vysoké školy jsou velmi daleko v oblasti výzkumu a vývoje kompozitních materiálů nebo technologií potřebných pro elektromobilitu. Technologické dny ukázaly, že o partnerství ve vývoji má australský automobilový průmysl velký zájem, což do budoucna bez pochyby prospěje našemu exportu. Těší mě také to, že začala jednání o dalších vzájemných výměnách studentů," říká ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek.

„Česko-australské technologické dny splnily svůj cíl. Česká republika v Austrálii dokázala, že je v oblasti výzkumu a vývoje nových technologií nejen v automobilovém sektoru mimořádně konkurenceschopná a má co nabídnout. Účastníci si z mise přivezli cenné kontakty i konkrétní návrhy spolupráce. Komunikace s australskými protějšky po návratu do České republiky neutichla, ba naopak,“ vysvětluje generální ředitel agentury CzechInvest Miroslav Křížek.

„Dosavadní ohlasy svědčí o tom, že se podařilo představit Českou republiku jako vyspělou moderní zemi s nezanedbatelným vědeckým a inovačním potenciálem. Nyní je důležité, aby se rozvinula dlouhodobá vzájemně prospěšná spolupráce mezi českými a australskými univerzitami a vývojovými pracovišti na základě navázaných kontaktů,“ dodává zmocněnec pro vědu a techniku Ministerstva zahraničních věcí České republiky Petr Kaiser.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN