V Brně pokračuje stavba nejvyšší budovy, dokončují se "Milánské stěny"

Brno, 8. června 2011 (MEDIAFAX) - Práce na budoucí nejvyšší české budovu nazvané AZ Tower dva měsíce po slavnostním poklepáním základního kamene pokračují, dokončují se tzv. Milánské stěny. Informovala o tom ve středu společnost PSJ, která je dodavatelem i investorem stavby.

stavba-beton250

„Vyhýbají se nám větší komplikace a přeje nám počasí. Dokončují se tzv. Milánské stěny, tedy podzemní stěny po obvodu stavební jámy, která je hluboká 6,5 metru, v nejhlubším místě pod výtahy pak 10,5 metru. Do výkopu nám tak už neteče. Uvnitř stavební jámy samozřejmě čerpáme podzemní vodu, jejíž hladina se nachází v úrovni 3,5 metru pod povrchem. Zároveň probíhá výkop pro základové piloty," popsal aktuální průběh díla projektový manažer Pavel Tureček. "Na počátku července bude zahájena betonáž základové desky, čímž svoji práci zahájí středisko monolitických konstrukcí PSJ,“ dodal.

Třicetipodlažní budova vyroste mezi ulicemi Pražákova a Heršpická poblíž M-Paláce. Stavba za 800 milionů korun by měla být ukončena v květnu 2013, na výšku je v plánu rekordních 111 metrů. Brněnská dominanta bude složená ze dvou bloků, mezi které bude vložen tubus s komunikačním jádrem – schodištěm a výtahovými šachtami. Ve dvou podzemních patrech zaparkuje 265 aut. V přízemí budovy se bude nacházet autosalon, atrium s recepcí, obchody, kavárna, zasedací sály a archiv. V třetím patře vznikne restaurace. V posledních šesti patrech je plánováno s 12 exklusivními apartmány. Díky této koncepci se všechny byty zařadí na dlouhou dobu mezi nejprestižnější a nejvýše umístěné bydlení v České republice. Ostatní patra budovy jsou určené pro administrativní a komerční prostory.

Projekt navrhli brněnští architekti Aleš Burian a Gustav Křivinka pro společnost AZ Properity, která je ve spolupráci s PSJ developerem a koordinátorem celého projektu AZ Tower. „Pro stavaře by měla být výzvou každá zakázka, i ta na první pohled nejmenší. K výjimečné výstavbě AZ Toweru přistupujeme se stejnou vážností, jako ke každé jiné realizaci, jíž jsme pověřeni,“ uvedl při dubnovém slavnostním poklepání na základní kámen budovy generální ředitel PSJ František Vaculík.

Libor Popela, foto - ilustrační

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...