Brno má nové komerční centrum: H-Park otevírá brány

Brno, 28 května 2013 - Komerční centrum H-Park v ulici Heršpická na jihu Brna v průběhu května zahájilo provoz. Úspěšně tak skončila první fáze výstavby, probíhající od loňského listopadu. Projekt financuje společnost Raiffeisen - Leasing prostřednictvím své dceřiné firmy RLRE Carina Property.

Foto H Park

„Velmi mě těší, že se podařilo téměř všechny prostory budovy hned pronajmout. Je to dobrá zpráva pro Brňany a pro nás ujištění, že náš podnikatelský záměr byl správný. Nájemci ocenili, že lokalita je v dosahu městského centra a dali jí přednost před klasickými periferními prostorami. Můžeme se tak bez obav pustit do druhé fáze projektu, která bude realizována v průběhu letošního roku,“ řekl jednatel společnosti Raiffeisen - Leasing Alois Lanegger.

Mezi nájemce H-Parku patří například specialista na čisticí a úklidovou techniku Kärcher, pneuservis a rychloservis FirstStop, prodejce IT techniky Alfa Computer, výrobce dveří a zárubní Sapeli, distributor podlahových krytin KPP či prodejce chovatelských potřeb Pet Center.

„Sortiment vhodně doplní nabídku okolních prodejen zaměřených na kutily, dům a zahradu. Obchodní prostory jsou vhodné například pro prodejce domácího vybavení a potřeb. V tomto duchu připravujeme také druhou fázi H-Parku,“ říká Hynek Stupák, development manager společnosti Raiffeisen - Leasing.

V rámci první fáze projektu vzniklo 4 400 metrů čtverečních atraktivní komerční plochy určené k pronájmu. Plánovaná druhá fáze by měla přinést rozšíření o dalších 2 800 metrů čtverečních. H-Park vzniká v ulici Heršpická, atraktivním prostředí nedaleko centra Brna a zároveň v blízkosti dálnice D1. Prostory budou sloužit pro komerční účely, tj. vzniknou v nich obchody, kanceláře a sklady.

Raiffeisen - Leasing je expertem na financování nemovitostí, který vyvíjí i vlastní developerskou činnost. Mezi referenční projekty z posledních let patří například Bondy Centrum v Mladé Boleslavi, nebo VRTILKA – Písnické rezidence. V současnosti společnost Raiffeisen – Leasing buduje kromě brněnského komerčního centra H-Park například nové sídlo Rakouského gymnázia v Praze.

(red)


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN