Prostory v budoucí nejvyšší budově v republice poptávají i zahraniční firmy

Brno, 3. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Zahraniční IT společnosti, společnosti zabývající se řídicími systémy a marketingové agentury intenzivně poptávají kancelářské prostory v brněnské AZ Tower, budoucí nejvyšší stavbě v Česku. Ve čtvrtek o tom informovala společnost Ewing PR.

AZ_TOWER1_250

Největší požadavek zhruba na 3000 metrů čtverečních kancelářských prostor, o kterém společnost momentálně vyjednává, zahrnuje šest pater.

"Vzhledem k tomu, že zájem o malé kanceláře a apartmány v nejvyšších patrech je obrovský, rozhodli jsme se projekčně upravit nejvyšší patro kanceláří a rozdělit ho na menší prostory," uvedl ke stavbě Petr Teplý, ze společnosti Az Tower, která je developerem i koordinátorem celého projektu.

Aktuálně se na stavbě betonují sloupy a nosné stěny 4. nadzemního podlaží věže a připravuje se výztuž 3. nadzemního podlaží autosalonu a autoservisu. Do čtvrtka bylo proinvestováno 200 mil. Kč bez DPH.

Budoucí nejvyšší budova v ČR roste zhruba o jedno patro za dva týdny. Do konce roku tak bude hotovo osm nadzemních podlaží.

"V tuto chvíli máme už hotovo kromě prvních čtyř nadzemních podlaží také dvě podzemní, kde bude vybudováno až 265 parkovacích míst," sdělil Teplý. "Zájem zahraničních společností vyplývá především z technologického řešení budovy, která bude částečně energeticky soběstačná. Třicetimetrové hloubkové energetické piloty jsou v Česku prozatím zcela ojedinělé a díky nim se bude v létě budova chladit a v zimě ohřívat, aniž by potřebovala jakékoliv externí tepelné zdroje," doplnil.

Výstavba výškových budov v České republice nekončí, ba naopak. Po Az Tower oznámila svoje úmysly také Praha. Do několika let by na Chodově měly vyrůst dva mrakodrapy Prague Eye Towers. "Svoji výškou podle plánů, které jsem viděl, mrakodrapy v Praze Az Tower o několik metrů převýší, časově to však nebude dříve než za pět let vzhledem k nutnosti všech povolení. Brno se tak nejvyšší budovou bude pyšnit už od jara 2013 a určitě ještě řadu let," uzavřel Teplý s tím, že Az Tower svojí maximální výšky dosáhne v říjnu příštího roku.

Libor Popela

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN