Prostory v budoucí nejvyšší budově v republice poptávají i zahraniční firmy

Brno, 3. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Zahraniční IT společnosti, společnosti zabývající se řídicími systémy a marketingové agentury intenzivně poptávají kancelářské prostory v brněnské AZ Tower, budoucí nejvyšší stavbě v Česku. Ve čtvrtek o tom informovala společnost Ewing PR.

AZ_TOWER1_250

Největší požadavek zhruba na 3000 metrů čtverečních kancelářských prostor, o kterém společnost momentálně vyjednává, zahrnuje šest pater.

"Vzhledem k tomu, že zájem o malé kanceláře a apartmány v nejvyšších patrech je obrovský, rozhodli jsme se projekčně upravit nejvyšší patro kanceláří a rozdělit ho na menší prostory," uvedl ke stavbě Petr Teplý, ze společnosti Az Tower, která je developerem i koordinátorem celého projektu.

Aktuálně se na stavbě betonují sloupy a nosné stěny 4. nadzemního podlaží věže a připravuje se výztuž 3. nadzemního podlaží autosalonu a autoservisu. Do čtvrtka bylo proinvestováno 200 mil. Kč bez DPH.

Budoucí nejvyšší budova v ČR roste zhruba o jedno patro za dva týdny. Do konce roku tak bude hotovo osm nadzemních podlaží.

"V tuto chvíli máme už hotovo kromě prvních čtyř nadzemních podlaží také dvě podzemní, kde bude vybudováno až 265 parkovacích míst," sdělil Teplý. "Zájem zahraničních společností vyplývá především z technologického řešení budovy, která bude částečně energeticky soběstačná. Třicetimetrové hloubkové energetické piloty jsou v Česku prozatím zcela ojedinělé a díky nim se bude v létě budova chladit a v zimě ohřívat, aniž by potřebovala jakékoliv externí tepelné zdroje," doplnil.

Výstavba výškových budov v České republice nekončí, ba naopak. Po Az Tower oznámila svoje úmysly také Praha. Do několika let by na Chodově měly vyrůst dva mrakodrapy Prague Eye Towers. "Svoji výškou podle plánů, které jsem viděl, mrakodrapy v Praze Az Tower o několik metrů převýší, časově to však nebude dříve než za pět let vzhledem k nutnosti všech povolení. Brno se tak nejvyšší budovou bude pyšnit už od jara 2013 a určitě ještě řadu let," uzavřel Teplý s tím, že Az Tower svojí maximální výšky dosáhne v říjnu příštího roku.

Libor Popela

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  7  8
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF