AZ Tower začíná stoupat do výšky

Brno, 3. října 2011 – AZ Tower v brněnských Štýřicích bude se svými 111 metry nejvyšší dům v Česku. V současnosti se staví první z více jak třiceti nadzemních podlaží budovy, která má být kromě své výšky výjimečná i energetickou úsporností.

az_tower250

„Dokončení monolitické konstrukce a tím svého nejvyššího bodu budova dosáhne v říjnu příštího roku. V současné době realizuje středisko monolitických konstrukcí společnosti PSJ první nadzemní patro nosné konstrukce. Dokončena tak jsou dvě spodní podlaží, jejichž půdorys je zhruba třikrát větší než běžné patro tohoto mrakodrapu,“ říká projektový manažer PSJ Pavel Tureček.

Architektonicky výrazná budova vyroste mezi ulicemi Pražákova a Heršpická poblíž M-Paláce. Nová brněnská dominanta bude složená ze dvou bloků, mezi které bude vložen tubus s komunikačním jádrem – schodištěm a výtahovými šachtami. Ve dvou podzemních patrech zaparkuje 265 aut. V přízemí budovy se bude nacházet autosalon, atrium s recepcí a obchody. Ve druhém a třetím podlaží vzniknou kromě obchodů též prostory pro fitness, kavárna, restaurace, menší kanceláře a archiv. V posledních patrech je navrženo 17 exklusivních apartmánů. Díky této koncepci se všechny apartmány zařadí na dlouhou dobu mezi nejprestižnější a nejvýše umístěné bydlení v České republice. Ostatní patra budovy jsou určena pro administrativní a komerční prostory. 

Výjimečnost a originalitu AZ Toweru zajistí nejen jeho výška a úžasné rozhledy na Brno a Pálavu. Na první pohled zaujme především netradiční zalomení a deformace jednoho z bloků fasády.

foto:aztower.cz


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...